AĞLAMAK ÖZGÜRLÜK OLSUN

287

Hayat bize hep mutlu yanlarını göstermemek ile beraber , gözlerimizdeki yaşlarıda dindirmiş sayılmaz. Ağlamak insanı rahatlatır derler evet buna birkaç kez gözyaşlarımın yasını tutarken şahitlik etmiştim.

İçimdeki sanki tüm birikmiş karşılıksız duyguları dışa vurmuş gibi hissetmiştim kendimi , Gizli gizli kendimizi bir oda da sıkıp’ta ağlamak hiç tercihim olmadı. Nerede dolduysan nerede yaşların gözlerinin çizgesine yaklaştıysa bırakacaksın.. Sevgiyi ulu orta yaşayıp millete gösteriyorsak o sevgi için akan gözyaşlarını neden saklıyoruz ki? Saklanmamalı ki belki de yasaklanmayacak tek şey ağlamaktı.. Ve biliyor musunuz insanlar ağlarken çok masum be , dokunsun hıçkırıklarında boğulacak insanlar tanıdım. Kadınlar sessiz ağlayamaz çünkü kadınlar ağlamaktan gocunmaz değdiği insan ya da değdiği birşey için.. Erkekler de bir okadar sessiz ağlamak ister , ki onuda beceremez tıpkı sevgiyi adam akıllı kucaklayıpta saklayamadığımız gibi. Aklımdasın dediğimiz insanları saklayamadık.

Biliyor musunuz ben gözyaşlarımı hep karanlık oda da yastığıma akıttım , Erkek adam ağlamaz diyenlerin hepsi yalan söylemiş , ağlamayan erkek güçlüdür denip bizi kandırmışlar. Erkekte ağlayacak bir kadını kaybedişine , hatasına , hayatına ağlayacak! Bazen mutluluktan gözleri yaşaracak bazen sevdiğini kaybettiği için ah vah edecek. Tüm herşeyi kadınların omzuna yükledik , bare gözyaşlarını paylaşalım..

Bırakın ağlamak en büyük özgürlük olsun.

TOLGA TÜRKMEN