AĞVA DOSTLUK TURNUVASININ ŞAMPİYONU KURFALLI KÖYÜ

1147

Ağva Dostluk Turnuvası bu akşam oynanan Final maçı ile sona erdi.Final maçında Yağcılar Köyünü 5-2 yenen Kurfallı köyü ŞAMPİYON oldu.

Haftalar önce başlayan ve 6 şar takımlı iki gurup halinde maçları oynanan turnuva bu aşkam zevkli ve çekişmeli geçen bir maçla son buldu.

Turnuva organizasyonunu yürüten Erdal Karadeniz,Hakan Şengül,Ahmet Özcan,Faruk Çalık ve Okan Tüzen,Niyazi Ceylan ve Cihan Bilir başarılı bir organizasyona imza attılar.Bölgenin gençlerini kaynaştırmak ve dostlukları pekiştirmek için düzenledikleri bu turnuva amacına ulaştı ve sorunsuz bir şekilde bitti.Bunu başarmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadılar.

Haftalarca süren ve çok çekişmeli maçlara sahne olan turnuvada Ağvalılar birlik ve beraberliklerini pekiştirdiler.Bazen futbolun tatlı sert halininde yaşandığı turnuva güzel bir netice ile sona erdi.

Turnuvaya fırtına gibi başlayan Denizli Köyü herkesin favorisi idi.Taki yarı final maçında Kurfallı karşısına çıkana kadar.Kurfallı Denizlinin fırtınasını dindirdi ve güzel bir futbolla adeta Denizliyi sahadan silerek finale çıktı.

Bu çıkışını final maçındada sürdüren Kurfallı Yağcılar köyünüde 5-2 yenerek Şampiyon oldu.Turnuvanın iddialı ve başarılı takımı Yağcılar turnuvayı 2. bitirdi.Bu turnuvada şampiyon olmak tabiki önemli idi ama esas önemli olan dostluk ve kardeşlikti.Ağvalı gençlerin kaynaşması ve birbirlerini tanıması idi.Bu da gerçekleşti ve turnuva amacına ulaşmış oldu.Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Kurfallı şampiyonluk kupasını Değerli büyüğümüz Şader turnuvalarınında efsane ismi gençlerin abisi,babası Kurfallı köyünden Hasan Kayacan’ın elinden alması ise turnuvanın önemine değer kattı.

Bölgedeki bu eksikliği giderdiler.3.lük maçında ise Ubeyli Köyü Denizli Köyünü yenerek 3. Oldu.Turnuvaya fırtına gibi başlayan Denizli köyü turnuvanın sonun getiremedi ve ancak 4. Olabildi.

Ağvalı seyircilerde maçları kalabalık bir biçimde takip ettiler.Uzun zamandır birbirini görmeyenler turnuva sayesinde bir araya gelerek hasret giderdiler.Tüm maçlarda tribünler dolu idi.