Ümraniye Belediyesi’nin Meslek Edindirme Kursları’nın Kayıtları Başladı

586

Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı başvuruları başladı. 19 ayrı noktada, 35 branşta verilecek olan eğitimlerin kayıtları 5-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Edindirme Kursları, 2004’ten itibaren 25.164 öğrenciyi mezun etti. Eğitimlerini başarıyla bitiren hanımların belediye tarafından Millî Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazandıkları Meslek Edindirme Kursları, her yıl içeriğini daha da zenginleştirerek, Ümraniyeli hanımların kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra, ev ekonomisine katkıda bulunmalarını da sağlıyor.

Yaklaşık 8 ay süren kurslar kapsamında öğrencilere; Rölyef , Bilgisayar (İŞKUR), Abiye Giyim, Ebru, El Nakışı , Ahşap Boyama, Giyim (İŞKUR), Hasta ve Yaşlı Refakatçısı (İŞKUR), Mefruşat, Rize Bezi Dokuma(Feretiko),  Tezhip, Yabancı Dil (Arapça), Minyatür, İğne Oyası, Cam Yaldızlama, Kalemişi, Modelistlik, Stilistlik, Hat, Pastacılık ve Pastane Ürünleri, Yemek Yapımı ve Sunumu (İŞKUR), Kurdele Nakışı, Makine Nakışı, Dantel Anglez, Çocuk Bakıcılığı (İŞKUR), Gümüş Takı İşlemeciliği,Güzel Sanatlara Hazırlık, Batik Ve Ebru Kumaş Yapımı, Çini, Katı, Ahşap Oyma, Hediyelik Eşya Yapımı (İŞKUR), Örgü, Kuaförlük, Tokat Basma gibi birçok alanda eğitim verilecek.

Belirlenen 19 ayrı noktada, 35 branşta, profesyonel eğitmenler tarafından verilecek kursların 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı kayıtları 5-30 Eylül 2017 tarihleri arasında devam edecek. Meslek Edindirme Kurs Kayıtları için kursiyerler, nüfus cüzdanlarıyla kendilerine en yakın kurs merkezine giderek kayıt yaptırabilecekler.  Bu yıl da yoğun katılımın beklendiği Meslek Edindirme Kursları; yeni bir meslek edinmek, yeteneğini keşfetmek, farklı alanlarda çalışmayı denemek isteyen öğrencileri bekliyor. Meslek Edindirme Kursları’nda ücretsiz eğitim almak isteyen kursiyer adayları, 444-9-822 veya 443-56-00 nolu numaraları arayarak bilgi alabilir.