Sipahi Taşdelen’de gövde gösterisi yaptı

191

Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Taşdelen’de düzenlenen mitingte halkla buluştu. Yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığı miting, “Sipahi, Taşdelen’i salladı” yorumlarına neden oldu.

İki dönem belediye başkanlığı yaptığı Taşdelen’de eski Taşdelen Belediye Binası önünde düzenlenen mitinge seçim otobüsü üzerinde gelen DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi’yi eşi ve oğulları yalnız bırakmadı.

Halkın sevgisi alanlara yansıyor

“Sipahi Başkan” sloganlarıyla alanı dolduran 2 bin 500 kişilik kalabalık tarafından sevgi gösterisiyle karşılanan Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi adeta gövde gösterisi yaptı.

Ulaşılır bir belediye başkanı olacak

Konuşmasında 2009 yılında Çekmeköy Belediye Başkanlığını 308 oyla kaybettikleri seçimi hatırlatarak sözlerine başlayan Sipahi,”Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ben anlayışı yok. Biz varız. Yeni ve milli bir yönetim ile geliyoruz. Belediye başkanı olduğumda ‘Çekmeköy cebimde, başkan emrimde’ projemizle isteği ve talebi olan bütün vatandaşlarımız, bana ve çalışma arkadaşlarımıza anında ulaşabilecek. Ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağım”dedi.

Kiranın 6 ayı belediyeden

‘Ev sahibi rahat, kiracıya hayat’ sloganıyla dillerde dolaşan kiranın 6 ayı belediyeden, 6 ayı da kiracıdan projesini de hatırlatan Sipahi, “Vatandaşın nefes almasını sağlayacağız.  Belediyenin yıllık 280 milyon TL bütçesinden yapacağım 3 milyon TL’lik kira yardımı bizleri batırmaz. Bu bütçe zaten Çekmeköy halkına ait. Geçim derdini benim belediye başkanlığım dönemimde Çekmeköylüler yaşamayacak. Söz veriyorum’’ diye konuştu.

Kadınlara evlerinde iş imkanı

Diğer projeleri hakkında da alanda toplanan 2 bin kişiye bilgi veren Sipahi, sözlerini şöyle sürdürdü, “Atölye evimde, para cebimde’ projemizle de ev hanımlarını iş sahibi yapacağız. Ev hanımları bu sayede ev bütçesine katkıda bulunacak. Gençlere ve çocuklara da eğitim, spor ile sanat alanında eğitim verecek merkezler kuracağız. Çocuklarımızın hangi alana yatkınlığı varsa destekleyeceğiz ve yanında olacağız. Halk, çocuklarımızı bize emanet edecek biz de onları yetiştireceğiz. Anneler de çocukları bize emanet iken ev işlerini rahatça yapabilecek. Başka ilçelerde olan ama bizim özlem duyduğumuz gençlik merkezi, spor salonları, sinema ve kültür alanları ve çocuk kreşleri de önceliğimiz olacak.

“Birlikte mücadele edip, birlikte kazanalım”

Alt yapı ve üst yapı olarak ne eksik varsa onları da yapacak güce sahibiz. Bizim yaptığımızın üzerine taş bile koymadı gelen başkanlar. Sizler de bunu biliyorsunuz. Bu düzene son verin, Çekmeköy yerinde saymasın. Taşdelen’e kazandırdıklarımı Çekmeköy’ün tamamına kazandırmak için birlikte mücadele edip, birlikte kazanalım.”