Şile Gökmaslı Köyü İftarda Buluştu

1952

Gökmaslı Köyü Turizm ve kalkındırma derneğinin geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde, İstanbul’da yaşayan ve Köyde yaşayanlar bir araya geldi.

Dernek yönetiminin aldığı karar gereği bu yılki iftara çevre köylerden davet yapılmadı. Gökmaslı köyü olarak hep beraber iftar yapıldı.

İftara ŞADER Başkanı Rahmi Çakar, MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıcak, AK Parti İlçe Başkan yardımcısı Zeki Keçeci, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Memduh Kurdal, Kadın kolları Başkanı Bahtışen Akbayrak, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Karabıçak, Okul Müdürlerimiz Bahaddin Yılmaz ve Zeki Demirkol, Ümraniye İmamı Azam Camii İmamı Hafız Osman Osmanağaoğlu, Muhtarlar ve Köylüler katıldı.

Gökmaslı Köyü Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Süleyman Hilmi Eren ve yönetiminin birlikte düzenledikleri iftar yemeğinin hazırlıkları öğlen başladı. Akşam iftar saatine kadar yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları üyeleri ve gençlik kolları üyeleri hep beraber iftar saatine kadar çalışarak sofraları hazır hale getirdiler.

Çevre Köylerden davet yapılmamasına rağmen yaklaşık 750 kişi katıldı. Köyde yaşayanlar ve İstanbul’da yaşayanları bir araya getiren iftar programı görülmeye değer sohbetlere sahne oldu.

Program İmamı Azam Camii İmamı hafız Osman hocanın Kuran Tilaveti ile başladı. Osman Hoca o Güzel sesi ve yorumuyla dinleyenleri kendine hayran bıraktı.

Gökmaslı Köyü dernek Başkanı ve Gazetemizim İmtiyaz sahibi Süleyman Hilmi Eren; katılan tüm köylülerine teşekkür ederek konuşmasına başladı. İftar organizasyonunun yapılmasında maddi ve manevi emeği geçenlere teşekkür etti. Özellikle Standart Pompa ortakları Şeref Çelebi ve Erol Çelebi’ye köyümüze yaptıkları yardımlar için teşekkür ediyorum dedi. Köyde yapılması düşünülen baraj ile ilgili köylülerine yaptıkları çalışmaları anlattı. Bu süreçte bizleri hiç yalnız bırakmayan Kaymakamımız Salih Yüce’ye, Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’na, AK Parti İlçe Başkanı İlhan Ocaklı ’ya, CHP İlçe Başkanı Şecaattin Güney’e, MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıcak’a ŞADER Başkanı Rahmi Çakar’a ve Muhtarlar derneği Başkanı Murat Tonbul’a teşekkür ediyorum dedi. Özellikle iftar servisinde özverili bir şekilde çalışan Gökmaslı Köyü gençlerine ayrıca ve özellikle teşekkür etti.