Ümraniye Belediyesi Her Zaman Yanlarında

529

Ümraniye Belediyesi Ramazanda da Yaşlıları Unutmuyor

İlçede yaşayan vatandaşlara her fırsatta destek olmaya devam eden Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayında da vatandaşlarını yalnız bırakmıyor. Halil İbrahim Sofrası Aşevi, günlük 2 öğün ve 3 çeşit yemek hazırlayarak binlerce aileye hizmet veriyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet ettiklerini vurgulayan Başkan Hasan Can, “Evinde de yemek pişiremeyecek durumda olan insanlar var işte biz bu insanlarımıza sadece Ramazan ayına mahsus değil senenin 365 günü evine sıcak yemek götürüyoruz” dedi.

Ümraniye Belediyesi 2004’ten bu yana evde yaşlı hizmet bakımı, Aşevi ve Sosyal Market ile maddi durumu iyi olmayan birçok vatandaşa destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda TRT Haber Ümraniye Belediyesi’nin evine yemek götürdüğü yaşlı çiftlerden biri olan Sinan Vatan ve Nuriye Vatan’ın evini ziyaret ederek onlarla beraber orucunu açtı.

Sinan Vatan 82 yaşında, eşi Nuriye Vatan ise 76 yaşında 60 yıldır birlikte aynı yastığa baş koyuyorlar. Nuriye Vatan ilerlemiş yaşına rağmen elinden geleni yapmaya çalışıyor. İftar vakti gelince sofrayı özenle hazırlıyor. 60 yıllık evliliklerine koca bir sevgi sığdıran çift, birbirlerine duydukları sevgiyi kelimelere sığdıramıyorlar. Nuriye Vatan, “Aklımız hep birbirimizde eşime bir şey olursa ben ne yaparım, biz 60 yıldır birbirimizi sevdik sevmeye de devam ediyoruz” dedi. Eşi Sinan Vatan ise “60 yıl hiç ayrılmadık nereye gittiysek beraber gittik bunun temelinde sevgi ve saygı var” dedi.