Hasan Can Kâzım Karabekir Esnafını Ziyaret Etti

776

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Kâzım Karabekir mahallesinde bulunan Gümüşhane Kelkit Doğan Kavak Köyü Derneğini ziyaret ederek esnafla bir araya geldi. 

İlçe sakinleri ziyaretlerine devam eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Gümüşhane Kelkit Doğan Kavak Köyü Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette dernek başkanı ve esnaf ile sohbet eden Başkan Hasan Can, Ümraniye’de hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

Programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Maliki Ejder Batur ile Mustafa Küçükkapdan, Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Eren, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya, AK Parti Dumlupınar Mahalle Başkanı Celal Atak, Gümüşhane Kelkit Doğan Kavak Köyü Dernek Başkanı Asef Yılmaz, muhtarlar ile esnaflar ve mahalle sakinleri katıldı.

Gerçekleşen programda kısa bir selamlama konuşması yapan Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Eren, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya ve AK Parti Dumlupınar Mahalle Başkanı Celal Atak, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a yapmış olduğu hizmetler ve çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan ise selamlama konuşmasını gerçekleştirdikten sonra, Referandum sürecine değindi. Ardından Kazım Karabekir Mahallesi 2b alanlarının imar planları hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonra Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, kısa bir selamlama konuşmasını gerçekleştirdi. Ardından 2B imar planı ve ilçe sınırları içerisinde bulunan havza bölgesinden bahsetti.

Konuşmasına Belediye hizmetlerinden bahsederek başlayan Ümraniye Belediye Başkan Hasan Can; “Biz ilçemizdeki hiç bir vatandaşımızı ayırt etmeden hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Biz bu şehrin her şeyi ile alakadar oluyoruz. Vatandaşlarımızın doğumundan ölümüne kadar her daim yanlarında oluyoruz” dedi.

Başkan Hasan Can; “13 sene evvelki Ümraniye ile şimdiki Ümraniye arasında isim benzerliğinden başka bir şey kalmamıştır. Ümraniye’nin %60’ını yeniledik. Ayrıca Kazım Karabekir bölgesinin bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir belediye başkanıyım” dedi. Başkan Hasan Can; “Bizim bu bölgedeki yaptığımız İmar planı sadece İstanbul da değil Türkiye’de de örnek alınmıştır. 2b alanlarında İstanbul’da imarı çıkan ilk bölge burasıdır. Ayrıca en iyi imarı alan bölge de burasıdır. Mevcut İmar planlarında İstanbul’da bu şekilde yüksek olan bir emsal yoktur” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.