ERDOĞAN’DAN BRÜKSEL BELEDİYE BAŞKANI’NA SERT SÖZLER

468

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kararım kesin. Brüksel’de bu ziyaret vesilesiyle Erdoğan’a destek yanlısı toplantı veya eylemlere izin verilmeyecek’ diyen Brüksel Belediye Başkanı Yvan Mayeur’a sert yanıt verdi: “Belçika yetkililerinin yetiyorsa buyursun. Ben zirveye gidiyorum, zırvaya değil. Bununki zırvalama”.

Çin’e gitmeden önce Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan şöyle konuştu: “Brüksel Belediye Başkanı NATO’nun mensubu değil, NATO adına konuşacak birisi de değil. O kendi işine baksın. Brüksel sokaklarını nasıl temizleyeceğini düşünsün. Bıraksın da bu işleri Belçika’daki NATO temsilini üstlenen kişiler konuşsun.

Ben ne Brüksel belediyesini ziyarete gidiyorum, ne Belçika yetkililerini ziyarete gidiyorum. Ben NATO zirvesine gidiyorum.  Ha gücü şuna yetiyorsa ‘Ben NATO zirvesine Erdoğan’ı sokmam’ diyorsa, Belçika yetkililerinin yetiyorsa buyursun. Ben zirveye gidiyorum, zırvaya değil. Bununki zırvalama.  NATO ne için var? NATO terörle mücadelede yer almayacaksa niye var? Bunların hepsini dile getireceğiz. ”

Kaynak: HÜRRİYET