‘90lar Evi’nde ünlüler geçidi

744

Girişimci Ahmet Yaman tarafında geçtiğimiz kış başında açılan ‘90lar Evi’ büyük ilgi görüyor. 90’lı yılların eşyalarıyla donatılan mekân ünlülerin uğrak yeri haline gelmiş durumda.

‘90lar Evi’ni açma fikrinin amatörce bir faaliyet olarak geliştiğini belirten Yaman, “40’lı yaşlardaki insanların hayatlarında 90’lı yıllar önemli bir yer tutar. Teknolojinin yeni yeni gelişmeye başladığı yıllardı 90’lar. Siyah-beyaz televizyonlardan renkli televizyonlara yeni geçmiştik. Harçlıklarımızdan zar-zor biriktirip dönemin modası ‘walkman’ler alıyorduk. En önemlisi de arkadaşlıklar şimdiki gibi sanal değildi” diyor.

Yaman “90lar Evi, 25-30 yıl öncesine özlem aslında… Bu nedenle ilk başlarda kendi arkadaş çevremizde yayıldı. Sosyal medya üzerinden çağrıda bulunduk. Herkes o yıllara ait eşyalar getirmeye başladı. Üsküdar Büyük Çamlıca Mahallesi’nde güzel bir mekân bulduk. O yıllara ait eşyalarla donattık. Tüplü televizyondan tutun da merdaneli çamaşır makinesine kadar… Televizyonun üzerinde dantel örtü bile var. Bir baktık ki sıcak bir mekân ortaya çıktı. Önceleri kendi arkadaşlarımızla toplanıp, sohbetler ediyorduk. Sonrasında kulaktan kulağa yayıldı ve dışarıdan da toplantı istekleri gelmeye başladı. Gelenler, mekânın beğenince fotoğraf da çektirmeye ve sosyal medyada paylaşmaya başladı” diye konuşuyor.

90’lar Evi’nin sosyal medya üzerinden ünlü isimlerin dikkatini çektiğini sözlerine ekleyen Yaman, şunları söylüyor: “Oyuncu Semra Güzel, Radyocular Afrikali Ali ve Hopdedik Ayhan ile 90LarEvinde, ‘90larda Çocukluk’ konulu söyleşisi yaptı. Evlilik fotoğraflarında değişiklik isteyen çiftler gelip fotoğraf çektiriyor. Akşamları da üçlü-dörtlü gruplar gelip, 90’lı yıllarda yaşadıkları anıları anlatıyor. 90’lı yılları merak eden gençlerimiz bile gelip, o yıllarda neler olduğunu anlatmamızı istiyor. Anlattığımızda da duyduklarına inanamıyorlar. Oysa hep topu 30 yıl öncesinden bahsediyoruz. Bu da bize iyi bir iş yaptığımızı gösteriyor.”

90lar Evi’ne misafir olmak için 0542 311 60 60 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz