AÇIK HAVA SİNEMASI NOSTALJİSİ NAKKAŞTEPE MİLLET BAHÇESİ’NDE CANLANDI

704

Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda da düzenlediği “Açık Hava Sineması” nostaljisini bu yıl muhteşem Boğaz manzarasıyla Üsküdar ve İstanbulluların yeni uğrak yeri olan Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde tekrar başlattı.

Vatandaşların yoğun katılım sağladığı Açık Hava Sineması etkinliğinin ilkinde  Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden biri olan “Süt Kardeşler” filmi seyredildi.

Gerçekleştirilen etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de katılım sağladı.

Etkinlikte konuşan Türkmen, “Üsküdarımızın ve İstanbul’un farklı noktalarından gelen vatandaşlarımız öncelikle hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.
Görüyorum ki herkes çok mutlu, keyifli. Bu güzel Millet Bahçemizde bu akşam itibariyle bir İstanbul geleneği olan yazlık sinema kültürünü devam ettiriyoruz.” dedi.
Başkan Türkmen konuşmasının ardından vatandaşlarla birlikte “Süt Kardeşler” filmini seyretti.

 

Yaz boyunca Cuma günleri  Yeşilçam’ın unutulmaz klasiklerinden oluşan filmlerin gösterileceği Açık Hava Sinema etkinliklerinde çocuklar da unutulmadı.  Cumartesi günleri çocuklar için animasyon filmlerin gösterileceği Açık Hava Sineması etkinliğinde patlamış mısır da ikram ediliyor. Herhangi bir kayıt işlemine gerek kalmadan her Cuma ve Cumartesi saat 20.30’da Nakkaştepe Millet Bahçesi’ndeki Açık Hava Sinema etkinliklerine katılabilirsiniz.