ÜSKÜDAR ESNAFINI BULUŞTURAN İFTAR…

0
68

Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi ve İstanbul Sahne Perde Film ve Eğlence Yerleri Esnaf Odası Başkanı Terlan Kaya, Ramazan bereketini üyeleri ve dostlarıyla paylaştı.

Sabır ve paylaşım ayı Ramazan, tüm manevi atmosferi ile yaşanırken bereketli iftar sofraları da dostluk ve dayanışma duygularını arttırmaya devam ediyor. Üsküdar ve civar esnafının dar gün kapısı Kefalet Kredi Kooperatifi ve aynı zamanda İstanbul Sahne Perde Film ve Eğlence Yerleri Esnaf Odası Başkanı Terlan Kaya, düzenlediği iftar daveti ile yüzlerce esnaf dostu bereketli iftar sofrasında buluşturdu.

Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar İlçe Emniyet Müdürü Gürhan Kaya, Üsküdar İlçe Müftüsü Ali Çakmak, DSP Üsküdar İlçe Başkanı Naim Er, Ümraniye Esnaf Odası Başkan Adayı Mustafa Birol Kalyoncu, Dudullu Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanvekili Nilgün Kaplan, sanatçılar, İstanbul Sahne Perde Film ve Eğlence Yerleri Esnaf Odası Üyesi ve CHP 3. Bölge Milletvekili Adayı Sinan Karaca, CHP Üsküdar Meclis Üyeleri Saffet Sarıkaya, Şener Kılıç ve Çetin Karadağ, Ataşehir CHP meclis üyesi Süleyman Karadağ, bazı oda ve koperatif temsilcileri ile STK temsilcilerinin katıldığı iftara esnafın yoğun ilgisi yoğun oldu. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve çok sayıda ünlü sanatçı gönderdikleri telgrafla programı kutladı.

Üsküdar’daki Bulgurlu Semt Konağında verilen iftarda; hep birlikte edilen dualar ve Semazen gösterileri eşliğinde oruçlar açıldı. İftar sonrası bir selamlama konuşması yapan Başkan Terlan Kaya, “Göreve geldiğimiz günden bugünü gece-gündüz demeden hep esnafımızın yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi.Ramazan ayı birlik ve beraberliğin,kardeşliğin sofralarda bir araya gelerek paylaşımın,bereketin arttığı bir aydır.

Bizler Üsküdar Esnaf Kredi Kefaler Kooperatifi olarak;esnaf ile bürokrasi arasında köprü görevimizle esnafımızı desteklemeye,kucaklamaya ve her zaman yanlarında olmaya devam ediyoruz.

Bu güne kadar yaptığımız girişimler sonucu kooperatifimiz ve esnafımız arasında bir aile bağı kurarak güzel bir şekilde faaliyetlerimizi yürütmekte ve esnafımızın sorunlarını çözmeye olanaklar dahilinde devam ediyoruz.

İftar programının hazırlanmasında emek ve gayretlerini esirgemeyen yönetim kurulu üyelerime ve personelimize Üsküdar Belediyesine ve Aslı Böreğe teşekkür ederim.

Ramazan’ın bereket ve paylaşım ayı olduğuna vurgu yapan Kaya, esnaf ile bürokrasi arasında köprü kurmaya devam edeceklerini kaydetti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here