Ümraniye’den Bulgaristan’a Kardeşlik Köprüsü

627

Ümraniye Belediyesi, kurduğu gönül sofralarına Bulgaristan’ın Eski Cuma Yeri’ne bağlı Cevizli Kalfaköy’deki iftar sofrasını da ekledi. 

Ümraniye Belediyesi, Bulgaristan’da bulunan ve eski bir Müslüman-Türk kasabası olan Eski Cuma Yeri’ne bağlı Cevizli Kalfaköy’de bir cami inşaatına başlamıştı. Cami inşaatının tamamlanması için hızla yol alınırken Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayında da kardeşlerini unutmayarak, Cevizli Kalfaköy’de kurduğu iftar sofrasıyla Bulgaristanlı Müslümanları buluşturdu. İftar programına; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Baş Müftü Mustafa Aliş, Bulgaristan protokolü ve çok sayıda Bulgar vatandaş katıldı.

Cevizli Kalfaköy’de bulunan kültür merkezinde gerçekleşen programda bir selamlama konuşması gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, kurulan kardeşlik sofrası vesilesiyle Bulgaristan’da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek belediye faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve Başkan Hasan Can’ın selamını iletti.

Baş Müftü Mustafa Aliş ise, hem inşa edilen cami hem de iftar sofrası için Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.