Ümraniye’de Kardeşlik Sofraları Kurulmaya Devam Ediyor

552

Ümraniye Belediyesinin sokak iftarlarının üçüncüsü binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Başkan Hasan Can’ın da katıldığı iftar programında vatandaşlar birlik ve beraberlik sofrasında buluştu.

İftara Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, AK Parti Ümraniye Mahalle Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

Aşağı Dudullu, Yukarı Dudullu, Adem Yavuz, Huzur, Parseller, Esenşehir, Esenkent, Necip Fazıl, Madenler mahallelerinden vatandaşların katılımıyla Madenler Mahallesi-Şehit Ünal Kalafat Caddesinde gerçekleşen program Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başladı ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Başkan Hasan Can programdaki konuşmasına yemek duası ile başladı. Başkan Hasan Can: “Değerli kardeşlerim bu akşam bu sokak iftarlarımızın 3.sünü icra ediyoruz. Allah’a şükür komşularımızla birlikte iftar etmenin hazzını ve lezzetini yaşıyoruz. Allah’a hamd ederim, ağız tadıyla iftar etmenin şükrünü yaşıyoruz. Bu güzelliklere hamd ve şükür etmek gerekir. Bunların dışında fiili olarak da şükretmemiz gerekir. Bu memleketin taşı toprağı altındır. Bu ülkenin gençlerini yetiştirmemiz gerekir. Ayrıca bu memleketin yöneticileri var. Onlar bu ülkeyi canla başla yönetiyorlar. Diğer yandan Müslüman coğrafyayı kana bulamaya çalışan bir global çevre var. Onlar Bağdat’ı, Şam’ı, Libya’yı ve birçok islam ülkelerini yıktılar. Şimdi ise sıra bize geldi. İşte gördünüz 15 Temmuz günü o global çevre bu ülkeyi yıkmak ele geçirmek istediler. Ama o gece bu millet elinde bir aleti olmadan göğsünü siper etmiş bayrağını yere düşürmemiştir. Bu durum dünya tarihinde asla unutulmayacak bir iz bıraktı. Bu kahramanlık tüm mazlumlara ve İslam ülkelerine örnek olmuştur. 15 Temmuz’u ve hainlerini asla unutmayalım. Su uyur düşman uyumaz. Bizler her zaman uyanık olacağız. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Mazlumların kurtuluşuna vesile kılsın” dedi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu “Herkesin Ramazanını tebrik ederim. Ayrıca kurulan bu iftar sofrasına hepiniz hoşgeldiniz. Başkan Hasan Can ve ekibine yapmış olduğu hizmetlerden ve iftar sofrasından ötürü teşekkür ederim” dedi.

Başkan Hasan Can ayrıca program sırasında Akit TV’ye canlı yayın konuğu olarak; belediyenin Ramazan ayındaki faaliyetlerini anlattı.