TÜRKMEN;”MİNİK DOSTLARIMIZIN DÖRT MEVSİM YANINDAYIZ”

235

Kışın soğuklarını iyice hissettiğimiz şu günlerde, sokak hayvanları için hazırlıklarını unutmayan Üsküdar Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren Minik Dostlar Kliniği ile hayvanların yardımına koşuyor. Bünyesinde ‘Geçici Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’, ‘Saha Ekipleri’ ile faaliyet yürüten klinik, ambulans ve hayvan nakil araçlarıyla ihtiyaç halinde yerinde hizmet veriyor.

Hafta içi sabah 08:30, gece 22:30 hafta sonu ise saat 08:30, akşam 17:00 saatleri arasında yaralı, hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarına yerinde müdahale edilirken, klinik bünyesinde yapılan cerrahi müdahale sayısı 20’ye ulaşıyor. Birimde gün boyu sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları da yapılıyor.

Klinik bünyesinde faaliyet yürüten barınak misafir minik dostlarımız üşümesin diye kalorifer sistemi ile ısıtılıyor. Saha ekipleri Üsküdar genelinde belli noktalara kedi, köpek, kuş mamaları dağıtarak sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik çalışmalar yürütüyor. Her ay 1 ton kedi, 500 kg köpek maması ile beslenme noktalarında minik dostlarımızın yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor, kedi ve köpek evleri ile soğuk kış şartlarında sıcak bir korunak sağlıyor.