ŞİLE’DE GÜREŞ ZAMANI

974

9 AĞUSTOSTA ŞİLE ER MEYDANINA

Şile Belediyesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri’nde Türkiye’nin başpehlivanları yine Şile’de Er Meydanı’nda buluşuyor. Ata sporunu yaşatmak için geleneksel hale getirilen Şile Yağlı Güreşlerinde başpehlivanlık yarışı kıyasıya geçecek.

GÜREŞLER YENİ YERİNDE

9 Ağustos Çarşamba günü saat 10.00’da gerçekleşecek olan Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri’nde 300’e yakın güreşçi mücadele edecek. Mehteran eşliğinde Belediye Meydanından 50. Yıl ÇPL önüne kadar gerçekleştirilecek kortej yürüyüşüyle başlayıp, lise önünden araçlarla Yeni Kumbaba Güreş Alanı’na geçilecek. Birbirinden yiğit pehlivanların yer alacağı Güreşler her sene olduğu gibi bu yıl da nefesleri kesecek. Güreşleri izlemek isteyen vatandaşlar için 50. Yıl Lisesi bahçesinden gün boyu araç kaldırılacaktır.

Her sene düzenlenen “Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri” bu yıl yine büyük küçük herkesi Er Meydanı’nda bir araya getirecek. Güreşlerin bölgede çok sevildiğine dikkat çeken Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri için “Ata sporumuza sahip çıkıyoruz, sporu ve sporcumuzu teşvik etmek için bu organizasyonu her sene gerçekleştiriyoruz” dedi. Başkan Tabakoğlu sözlerine; “Geleceğin başpehlivanlarının yetişmesi için tüm imkanlarımızla bu organizasyonu gelenekselleştirdik. Tüm güreş severleri Şile’ye, Şile Er Meydanına bekliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.