ŞİLE’DE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

321

8 Mart Dünya Kadınlar Günü gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Şile Belediyesinde çalışan kadınlar ile bir araya geldi.

Şile Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının da katıldığı çok özel bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan ’’çalışan kadınlar’’ ile bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ’’Öncelikle buradan yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günün en içten dileklerimle kutlarım. Bu anlamlı günde sizlerden tek bir isteğim olacak ve sınır ötesinde görev yapan kahraman Mehmetçiğimize bu anlamlı günde dua ile desteklerimizi esirgemeyelim. Bir baba olarak bugün, benim de yüreğim yanıyor ama bir kadın kadar bu duyguları daha yoğun yaşayamıyoruz.’’ dedi.

8 MARTTA BİR KADIN DERNEĞİ!

Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Sema Odabaşı’nın başkanlığını yaptığı ’’Şile Gönüllüleri Kadın Dayanışma Derneği’’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başkan Can Tabakoğlu ’’Sadece ekmek ve ekonomi tanımıyla değil, diğer değerlerin ve farkındalığın da tesisi anlamında çok ciddi bir mesaj içerdiği kanaatiyle bugün biz bu dernek açılışıyla münasebetiyle burada bir mesaj veriyoruz. Bizler  bize ait olan değerlerin taşıyıcısı ve sahiplenicisi olmak zorundayız. Bu anlamlı günde açılış sebebiyle tüm kadınlarımızı tebrik ederim.’’ Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Şile’de bulunan kamu, kurum ve kuruluşlarda çalışan kadınları ziyaret eden Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına hediye takdiminde bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI CAN TABAKOĞLU, BELEDİYE KADIN PERSONELİYLE BİR ARADA!

Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Belediyede çalışan emekçi kadınlar ile bir araya geldi. Toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Can Tabakoğlu ’’Sizler, bizlerin dünü, bugünü ve yarınısınız. Biz hep birlikte kocaman bir aileyiz. Ben şuan gurur duyuyorum böyle yol arkadaşlarıyla bir arada olduğum için. Belediyemizde çalışan %50’lik kısmın kadınlarımızın oluşturmasından dolayı ayrı bir gururlanıyorum. Hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik eder ve başarılarınızın devamını dilerim.’’ dedi.