ŞİLE YILDIZSPOR’DAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

390

Şile Yıldızspordan beklenen açıklama geldi.Şile Yıldızspor yönetimi sosyal medya hesabından taraftarlarına ve Şile halkına beklenen açıklama geldi.Şile’ye tarihi başarılarıyla güzel günler geçirten ve Şile tarihinde ilk kez Profesyonel ligr adını yazdıran Şile Yıldızspor Şilelilerin ,siyasilerin ve iş adamlarının sahip çıkmaması sonucu geldiği duruma bakın.Şilemize hiç yakışmıyor.

2018 – 2019 sezonunda; ŞİLE adına tarihinde İLK KEZ profesyonel lig olan 3. Lig’te mücadele eden kulübümüz; ilk senesinde milyonlar harcayan kulüpler arasında ligte kalarak hepimizi gururlandırdı.

Sezon içerisinde maddi anlamda büyük sıkıntı çeken kulübümüz kazasız belasız şekilde sezonu bitirmesine rağmen 2019 – 2020 sezonu için gerekli ve yeterli adımları atamamaktadır.
Konuyla alakalı; tarafımıza ulaşan TARAFTARLARIMIZA ve SEVEREK TAKİP EDENLERE açıklama yapma ihtiyacı hissettiğimizden ötürü bazı hususlarda bilgindirme yapmak istiyoruz.
Sezon içerisinde alacaklarından ötürü federasyona başvurarak serbest kalan oyuncularımız, sözleşmesi sona eren oyuncularımız vs. bugün itibariyle takımımızdan 9 oyuncumuz ayrılmış bulunuyor. Tesisleşme olmadığı için son 3 sezondur 2 milyonun üzerinde otel, kamp, yemek, yıkama vs. harcama yapılmış olup; önümüzdeki sezonda herhangi bir tesisleşme adımı atılamamasından ötürü Yönetim Kurulumuzun eli kolu bağlanmış vaziyette. Halböyleyken yeni sezon için transfer ve kamp görüşmelerinin yapılmasına da sıcak bakılmıyor.
Başkanımız Hasan Çiftçi’nin; Şile Belediye Başkanımız, ilçemizde bulunan Siyasi Parti İlçe Başkanlarımız ve Camianın ileri gelenleri ile görüşmesi sonucu somut anlamda bir adım atılmaması da sıkıntının boyutunu yükseltmiş bulunuyor.
Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun önümüzdeki günlerde; üyelerle bir araya gelerek Olağanüstü Genel Kurul Kararı alması beklenirken; durumun olumlu – olumsuz en kısa zamanda netlik kazanacağını kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.