ŞİLE TEKE KÖYÜ OKULU O KÖYÜN YERLİSİ DİLARA İNCEBACAK TARAFINDAN KÜTÜPHANELERİNE KAVUŞUYOR…

489

Şile’nin Teke Köyündeki Şehit Serkan Angay okulundaki öğrenciler yepyeni bir kütüphaneye kavuşuyorlar. Şile Belediyesinin katkılarıyla kütüphane boyandı ve kitaplıklar geldi . Ama ya kitaplar ? Kitaplar nasıl bulunacak ? İşte bu öncülüğü Teke köyünün yerlisi olan birçok televizyon kanalında , medya sektöründe çalışan Dilara İncebacak el attı ve bir kitap kampanyası başlattı . Şu ana kadar 2000’ e yakın kitap toplayan Dilara , okuldaki çocuklara motivasyon olmak amacıyla her hafta yanlarına gidip topladığı kitapları götürüyor. Bu okulun kütüphanesi tamamladıktan sonra başlattığı sosyal sorumluluk projesine Şile’nin tüm köy okullarında devam ettireceğini söyleyen Dilara , insanlarında bu konu hakkında duyarlı olmasını istiyor . Kendisinin de okumak için büyük mücadeleler verdiğini dile getirerek köy okullarındaki çocukların içlerinde bir çok cevher olduğunu da söyleyen arkadaşımız onlar için elinden gelenin fazlasını yapacağınında sözünü verdi. Birçok arkadaşının bu konu hakkında kendisine destek olduğunu söyleyerek onlara teşekkürlerini iletmeyi unutmadı.

Kitap, çocuğun hayal gücünü, yaratıcılığını, sorun çözme yetilerini geliştirir. İyi ve kötüyü kitaplardan öğrenir. Kitaplar, gerçek ile hayal arasındaki köprüyü oluşturur. Bu güzel köprüyü sizler sayesinde en güzel şekilde oluşturulacağını düşünüyoruz . İnce düşüncesinden ve bu denli duyarlı projesi için kendisine başarılar diliyoruz . İnsanın kendi köyü ve çocukları adına böyle bir işe konulması örnek alınacak bir durum . Umuyoruz ki Şile’nin tüm köy okulları güzel kitaplara ve güzel bir kütüphaneye ulaşır .

Dilara’nın dediği gibi “Bir çocuk okursa öğretmen olur , doktor olur , mühendis olur , asker olur, polis olur … Bir çocuk okursa dünya değişir , bir çocuk okursa dünya da çiçekler açar”

Sizlerin de  destekleriyle güzel bir projeye imza atılacak . Sizler de bir çocuğa kitap bağışlamak ister misiniz ? O halde sizler de Dilara İncebacak’a ulaşabilirsiniz …