Şile Sahilköy’de Anlamlı 30 Ağustos Kutlaması

894

Şile Sahilköy Derneği Başkanı Serkan Yeşiltepe ve Yönetimi 30 Ağustos için mükemmel bir kutlama organizasyonu gerçekleştirdi.

Sahilköy okul bahçesinde geröekleştirilen kutlamaya Sahilköy Jandarma Komutanı Murat Farımaz,ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren,Sahilköy Muhtarı İbrahim Kaymakçı,ile ADD Başkanı Hanife Telli,Sahilköy spor derneği Başkanı Halil İbrahim Özcan ve Sahilköylüler katıldı.

Sahilköy Derneği Başkanı Serkan Yeşiltepe Şile Köylerinde bir ilki gerçekleştirdi.Yönetimi ile beraber köy okul bahçesinde 30 Ağustos Zafer bayramı dolayısıyla gerçekleştirdikleri kutlama katılanlar tarafından alkışlarla karşılandı.Karakol komutanı ,Sahilköy muhtarı,ŞADER Başkanı,ADD Başkanı günün anlamına binaen kısa konuşmalar yaptılar.

Sahilköy Derneği Başkanı Serkan Yeşiltepe;Bundan tam 97 yıl önce bugün Türk tarihinin en büyük zaferlerinden biri yazıldı.Dünyanın en güçlü devletleri tarafından desteklenen Yunan ordusuna karşı kazanılan Başkomutanlık Meydan savaşıyla Anadolu’nun ilelebet Türk Yurdu olduğu tüm dünyaya bir kez daha gösterildi.Osmanlı ordularının 1683 yılında Viyana önlerinde başlayan geri çekilişleri durdurulmuş oldu. Alparslan’ın Malazgirt savaşıyla başlayan süreç bu savaşla perçinlendi.

Onlar savaşa giderken dönmeyi düşünmediler.Geride herşeylerini bırakıp gittiler.Onlar bizim atalarımız,onlar bu toprakları vatan yapanlar.Büyük zaferi kazanan ve bize bu toprakları karış karış armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum dedi.

Konuşmaların ardından kutlamaya katılan çocuklara oyuncak ve kitap hediye edildi.Katılımcılara kek ve meyve suyu dağıtıldı.Katılımcılar programdan çok memnun kaldıklarını ve diğer önemli günlerde bu tür etkinliklerin daha kapsamlı yapılması konusunda hem fikir oldular.