ŞİLE MUHTARLAR DERNEĞİ BİNASININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ…

392

19 Ekim Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı

Şile Belediyesi tarafından; 19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle, Şile Belediye Meydanı’nda Şile ilçe muhtarlarına kazandırılan Şile Muhtarlar Derneği binası açılış programı düzenlendi.


Şile Muhtarlar Derneği Binası Törenle Hizmete Girdi

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla, gerçekleşen ilçede görev yapan mahalle muhtarlarının bir araya geldiği açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından protokol konuşmaları ile devam etti.


Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Muhtarlar, Çözüm Üreten, Vatandaşın Düzenini Koruyan Önemli Kamu Çalışanlarıdır.”

Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, muhtarların demokraside önemli rol oynadığına vurgu yaparak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ortaya konulan, yeni yaklaşım doğal bir sonuç olarak 19 Ekim 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Başbakanlık Genelgesi” ile her yıl 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir. İlçemizde de 62 mahalle muhtarımız görev yapmaktadır. Muhtarlar, vatandaşlarımızın sorununu ve çözüm içeren çare üreten, vatandaşın hakkını, hukukunu, düzenini koruyan kamu görevlileridir. Çok büyük bir coğrafyaya hizmet ediyoruz, bu coğrafyada  hepimizin yetişmediği yerlerde elimiz, göremediğimiz noktalarda gözümüz olan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Şile’mizde büyük ihtiyaç duyduğumuz Muhtarlar Derneği binamızı bu vesileyle hizmete açıyoruz. Yeni projelendirdiğimiz Belediye Hizmet Binası, Hükümet Konağımız ve Emniyet  Müdürlüğü Hizmet Binası tamamlanmasıyla daha elverişli bir alanı da derneğimize kazandıracağız. Hayırlı olsun.” diye konuştu.


En kıdemli Muhtarlara Teşekkür Plaketi Takdimi

Şile Belediyesi tarafından Şile ilçe muhtarlarına kazandırılan Şile Muhtarlar Derneği binası açılış programın sonunda, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı tarafından yaptıkları çalışmalarından dolayı en kıdemli muhtarlara teşekkür plaketleri takdim edildi.