ŞİLE KERVANSARAY KÖYÜ RAHMİ ÇAKAR’I BAĞRINA BASTI

808

Kervansaray köyünde sanki miting havasında karşılanan Gönül ittifakı ve Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar ben bu topraklarda doğdum ve bu topraklarda büyüdüm.Siz değerli akrabalarımı ziyarete geldim .Beni bugün çok mutlu ettiniz ve inşallah sizlerin bu desteği ile 31 Martta Şile Belediye Başkanlığı koltuğuna sizlere hizmet etmek için oturacağım inşallah.Bugüne kadar sizlerin boynunu bükecek bir yanlışım olmadı,inşallah bundan sonrada olmayacak dedi.

Kervansaray Köyü Meydanı’nda “Halk Buluşması”na katılan İYİ Parti Şile belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar, bütün partilerden katılımla, Şile’de kurdukları “gönül ittifakının, her kesim ve her parti tarafından kabul gördüğünü söyledi.

İYİ Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar, Kervansaray Köyü meydanındaki halk buluşmasında konuştu. Çakar, konuşmasında, “Çileli bir adaylık” süreci geçirdiğini belirtti.

Kervansaray Köyü Meydanı’ndaki “Halk Buluşması”na, Çakar’ın yanı sıra, İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç, İBB ve Şile Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Av. Eren Özdemir, Şile Yıdzıspor Kulübü Başkanı ve Ak Parti Şile Belediye Meclis Üyesi Hasan Çiftçi,  Ağva Eski Belediye Başkanı Ali Acar, Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Yıldız, İYİ Parti Şile İlçe Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

ŞİLE’DEN ÇIKAN DÜNYACA ÜNLÜ DEĞERLER VAR

Türkiye’nin iki kutuplu sisteme gittiğini belirten Çakar, 13 siyasi partinin 10’unun ittifakla seçime girdiğine işaret etti. Çakar, Şile köylerinin gösterdiği teveccüh, eski belediye başkanları ve il genel meclisi üyeleri ile birlikte “Gönül birliği” oluşturulduğunu kaydetti. Çakar, söz konusu “Gönül birliği”ni, İYİ Parti’nin kucak açarak şemsiyesi altına aldığını belirtti. Çakar, adını “Gönül ittifakı” koydukları bu birliğin her kesim tarafından kabul gördüğünü ifade ederek şöyle konuştu:

“Bu gönül ittifakında CHP’de, MHP’de, AK Parti’de, İYİ Parti’de, bütün siyasi partilerde görev yapmış gönüldaşlarımız var, hiç bir siyasi partiye mensup olmayıp bu gönül ittifakında yer alanların olması da heyecanımızı bir kat daha arttırdı. Bu süreçte genel siyaset yapmayacağız, başka siyasi partiler hakkında söz sarf etmeyeceğiz, kişiler hakkında söylemde bulunmayacağız. Turizm girdilerinin en yüksek olduğu ilçelerden biri, Şile’dir. Ancak Şile’nin köylüleri, diğer köyleri tam olarak bilmiyor. Bu köylerden çıkan dünyaca tanınmış insanlarımız var. Bu değerleri ilçemizin potansiyelini harekete geçirmek için kullanamadık maalesef.”

ÇAKAR: “YENİ İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ”

Üniversite mezunu yüzlerce gencin işsiz olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Şile Belediye Başkan adayı Rahmi Çakar, Şile’nin kaynaklarını harekete geçirerek yeni istihdam alanları oluşturacaklarını söyledi. Çakar şöyle devam etti: “Şu an sadece Oruçoğlu’nda 70 tane üniversite mezunu genç var. Şile’nin kaynaklarını harekete geçirdiğimizde bu gençlerimize kendi alanlarında işlerini kurabilecek zemini ve altyapıları oluşturacağız.”

Şile’nin menfaati ne gerektiriyorsa onu yapacaklarını söyleyen Çakar, “İşçileri çıkartacağımız söylentisini yayıyorlar.. Hiç kimse gençlerimizi iş kaygısıyla tehdit etmesin” dedi. Şile’de hayvancılık ve tarımla ilgili birçok projeyi hayata geçireceklerini kaydeden Çakar, üretimi de tüketimi de  aynı bölgede yapacaklarını ve en uygun yere mezbaha kuracaklarını söyledi.