MUHAFAZAKAR YÜKSELİŞ PARTİSİ BURSA’DA SALONA SIĞMADI

Muhafazakar Yükseliş Partisi yoğun katılımla Bursa İl kongresini gerçekleştirdi ve İl Başkanlığına Ahmet Kırıkoğlu seçildi.Her geçen gün daha da büyüyen MYP katılımlarla güçlenerek geliyor.Bursa’da salona sığmadılar.

Kongreye Genel Başkan Yardımcısı Av.Burhanettin Aktürk,Genel Sekreter Recep Altun,Teşkilat Başkanı Hüseyin Kurdoğlu,Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tellioğlu,Genel Başkan Yardımcısı Osman Altun ,Bursa İl Başkanı Ahmet Kırıkoğlu  ve çok sayıda partili katıldı.

Kongre Başkanlık Divanına Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tellioğlu oy birliği ile seçildi.İsmail Tellioğlu yılların siyasetçisi gibi kongreyi büyük bir olgunlukla yönetti.

Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurdoğlu kongrede yaptığı konuşmada teşkilatlanmalar la ilgili partililere bilgi verdi.İnşallah en kısa zamanda kongrelerimizi tamamlayıp liderimiz Ahmet Reyiz Yılmaz’ı partimize Genel Başkan yapacağız dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Av.Burhanettin Aktürk;Muhafazakar Yükseliş partisinin doktrini olan Türk İslam davası ‘’Bir İbrahim Kavgası’’olan esere değinerek partililere bilgiler verdi.

Genel Sekreter Recep Altun ise yaptığı konuşmada;genel siyasete değinerek iktidarı yanlış yönetimlerinden dolayı eleştirdi.

Faizsiz bir Türkiye hayal değildir

Ekonomi için ne yapıldı bu kadar senede devlete ait olan bütün işletmeler neredeyse özelleştirildi. Her sene meclis de bütçe hesaplaması yapılıyor bir bakalım bu bütçeye büyük bir kısmı vergiden geliyor .Bu vatandaş vergi vermese ülke batacak vatandaş ekonomiden anlamak zorunda değil.Yetkiyi vermişler sen ayakta tutacaksın ,istihdam eksiği gün geçtikçe artıyor üretim neredeyse bitmiş durumda .Bakın Almanya’ya ABD ye bütçenin yüzde 30-40 bölümü üretimden geliyor.Rusya başkanı işçiler grev yaptığında bizzat gidip sahibine kimseyi işten çıkartmayacaksın diyor.İşçinin yanında istihdamın yanında duruyor. Bizim ülkemizde tam tersi bir durum söz konusu. Faizsiz bir gelecek diyoruz biz islam devletiyiz devlet olarak faiz yiyoruz .Vatandaş ne yapsın bu durumda Ahmet Reyiz Yılmaz gelecek tüm bu dertler bitecek .Bugün burada bizi destekleyen gençlerimize geleceğimize sesleniyorum onlar seçimini en doğru şekilde yapacaklardır. Buraya gelip bizimle birlikte olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum ve tekrardan belirtiyorum faizsiz bir gelecek için Ahmet Reyiz Yılmaz gelecek dertler bitecek.Dünyada bir çok ülkede örnekleri var faiz dünya gerçeği değildir.Liderimiz Ahmet Reyiz Yılmaz sadece Türkiye’de değil dünyaya kendini kanıtlamış bir ekonomisttir. Başbuğumuz Ahmet Reyiz Yılmaz başkanlığında faizsiz bir Türkiye ,üreten bir Türkiye inşa edeceğiz Ahmet Reyiz gelecek yoksula el verecek dedi.

Bursa İl Başkanlığına seçilen Ahmet Kırıkoğlu partililere bir teşekkür konuşması yaptı.Beni bu göreve layık gördüğünüz ve bana güvendiğiniz için çok teşekkür ederim.Partimizin bayrağını inşallah Bursa’d en iyi şekilde dagalandıracağız.İlçe teşkilatlarımızla birlikte partimizi layık olduğu yere getireceğiz ve liderimizin önderliğinde Faizsiz bir Türkiye’yi hayata geçireceğiz dedi.