ŞADER VE MUHTARLAR DERNEĞİ BİRLİK VE BERABERLİK TOPLANTISI DÜZENLEDİ

852

ŞADER Yönetimi ve Şile Muhtarlar Derneği yönetimi FUSHA Tatil köyünde kahvaltılı bir programda birlik ve beraberlik toplantısında durum değerlendirmesi yaptılar.

ŞADER Başkanı Rahmi Çakar ve Şile Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Tonbul yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Şile için neler yapabileceklerini, Şile ve köylerindeki eksikleri değerlendirerek bundan sonra birlikte daha sık bir araya geleceklerini ifade ettiler.

Bundan sonraki toplantılara tüm Şile Köy dernek başkanlarını ve tüm muhtarları davet ederek geniş bir toplantı yapma kararı aldılar.10 Ağustos 2017 Perşembe günü Şile’de geniş bir toplantı yapılması kararı alındı.

ŞADER ve Muhtarlar Derneği birlikte hareket ederek Şile için neler yapabileceklerini Şile’de nelerin iyi gitmediğini değerlendirerek bu konuda tavır ve duruş sergilenecek, Şile’nin manifostasını birlikte belirleyerek uygulayacaklar.

Muhtarların genel sorunu köylerindeki işlerin zamanında yapılmadığını bu konuda çok muzdarip olduklarını ve köylülerine karşı mahcup olduklarını ifade ettiler. Gerekli kişileri aradıklarında kendilerine şu gün geleceklerini söylüyorlar ama o gün gelenin olmadığını ifade ediyorlar. Bundan sonra birlikte hareket ederek güçlü bir direniş sergileyeceklerini söylediler.

Köylerde Muhtarların alternatiflerinin yaratıldığını ifade eden muhtarlar köy temsilcilerinin kendilerinin önüne geçtiğini bununda kendilerini rahatsız ettiğini söylediler.

ŞADER Başkanı Rahmi Çakar’da bizler yönetim olarak arkanızdayız. Biz kimseye bağlı değiliz, kimsenin adamı da değiliz. Şile menfaattarı adına hizmet veriyoruz.

 

Tüm muhtarların İSKİ, ulaşım ve imar sorunları var. Bu sorunları bir türlü halledemiyoruz. Günlerdir köylerimizde su yok. Yetkililer buna bir çare bulmuyorlar. Bu sorunlar böyle devam ettiği sürece bizlerde birlik olup gerekli tavrımızı göstereceğiz.

Bundan sonra daha sık bir araya geleceklerini söylediler ve toplantı sona erdi.