ŞADER FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLADI

987

Şader Ağva Civar Köyleri halı saha dostluk turnuvası Ümraniye Yeşilvadi konakları Futbolpark tesislerinde başladı. ŞADER’in yeni Başkanı Süleyman Hilmi Eren,yönetimi ve futbol komitesi, dede toprağında ve Ümraniye’de yaşayan Şilelileri spor organizasyonu ile bir araya getiriyor. Lig usulünde gerçekleşecek olan dostluk turnuvasına 20 köyün takımı katıldı.

Heyecan dolu geçmesi beklenen turnuva da 5’er takımdan 4 adet grup oluşturuldu ve bu takımlardan her Pazar iki sahada yapılacak 8 karşılaşma ile devam edilecek.

ŞADER Ağva ve Civar Köyleri Dostluk Turnuvası Pınarlı &Koltuköy ve Gökmaslı& Soğullar Maçları ile başladı. Açılış Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ,Kandıra Belediye Başkanı Adnan TURAN, Şile Belediye Başkan yardımcıları Özcan Kara ve Abdullah Güllüce, Ümraniye belediye Meclis üyesi Sacit Terzi, Ümraniye Ak Parti ilçe Başkan Yardımcısı Ziya Çiftçioğlu, Şile İyi Parti ilçe Başkanı Kahraman Koç ŞADER eski başkanları Ahmet Şen, Abdurrahim Aksu, Niyazi Karaman, ŞADER eski yöneticileri Bölgemizin iş Adamları Erol Elmas, Faruk Korkmaz, Köy Muhtarları, Köy dernek başkanları, ŞADER yönetimi, Turnuva Komitesi, ve çok sayıda Şile’li futbolseverin katılımı ile gerçekleştirildi.

ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren açılış konuşmasında ŞADER olarak geleneksel hale getirdiğimiz futbol turnuvalarına yine başlıyoruz. ŞADER futbol turnuvalarını yıllardır gerçekleştiriyor.Hemşehrilerimizi ve genç kardeşlerimizi kaynaştırmanın en iyi yolu bu turnuvalar.Bazen sekteye uğrasa da genellikle futbol turnuvalarını düzenliyoruz.

ŞADER yaz turnuvasını inşallah Sahilköy futbol tesislerinde tüm köylerimizin katılımı ile gerçekleştireceğiz.Seneye yapacağımız halı saha turnuvasına da tüm köylerimizi davet edeceğiz.Turnuvamızın kazasız ve sakatsız bir şekilde geçmesini temenni ediyorum .Emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarıma ve komitede bulunan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi.

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan;Başta ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren ve yönetimini tebrik ediyorum.Böyle bir opganizasyona imza attıkları için.Kandıramıza ait iki köyümüzü de bu turnuvaya davet ettikleri için teşekkür ediyorum.Bende sporun içinden gelen bir kardeşiniz olarak elimden gelen tüm desteği vereceğim.Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum dedi.Şile Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Kara;ŞADER başkanını ve yönetimini tebrik ediyorum.Hemşehrilerimizi böyle bir organizasyonla bir araya getirdikleri için teşekkür ediyorum.Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diliyorum dedi.

Maçlar başladı her hafta 8 maçın oynanacağı ve maçların 15 hafta boyunca süreceği bildirildi.Yaklaşık 2.000 kişinin izlediği maçlar nefes kesti. Sevişli köyü 3-0 geri düşmesine rağmen maçı 5-3 kazanmasını bildi.Turnuva maçlarını federasyona bağlı hakemler yönetiyor.Maçlar oynanırken ambulans hazır bekletiliyor.Komite tarafında tüm olumsuzluklar düşünülmüş ve disiplin son derece önemseniyor.

Maçlarda alınan sonuçlar;

Gökmaslı 3 Soğullar 4

Koltuköy 0 Pınarlı 2

Hacıköy 2 Hacıllı 3

B.Bucaklı 1 Ubeyli 3

Göksu 3 Sevişli 5

Denizli 13 Çataklı 1

Akçakese 5 B.Aşağıköy 2

Şuayipli 0 Yeniköy 8