ÖZEL SPORCULAR ŞÖLENİ ARTIK ULUSLARARASI

0
81

Üsküdar Belediyesinin bir gelenek haline getirdiği ve 12.sini düzenlediği Özel Sporcular Atletizm Şenlikleri bu yıl ilk kez uluslararası niteliğiyle büyük bir katılımla Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesi Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Otellerinden otobüslerle getirilen sporcular saha içine alınırken izleyiciler de tribünleri tıklım tıklım doldurdu. Romanya, Bosna, Kıbrıs, Bulgaristan, Filistin ve yurt içinden 27 ilden, İstanbul içinden de 39 ilçeden gelen okullarımızın kortejlerinin geçiş töreninden sonra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kürsüye çıktı ve etkinliğe destek veren tüm kurumlara teşekkürlerini belirtti.

Daha sonra kürsüye çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Sizler dünyanın barış güvercinlerisiniz, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum,” diyerek tribünleri selamladı.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Salih Pınar, Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Boz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın ve Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar’ın da katıldığı etkinlik koşu yarışlarıyla devam etti.

Sunuculuğunu Emre Tilev’in yaptığı etkinlikte eski milli futbolculardan Ogün Temizkanoğlu, Hami Mandıralı ve Cüneyt Tanman da yer alarak özel sporcularla kucaklaştı. Toplam 2100 özel sporcunun katıldığı etkinlik 3 Mayıs Perşembe günü yapılan müsabakalarla devam edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here