OSMANGAZİ BARAJINDA SEVİNDİRİCİ GELİŞME

5116

Yapılması düşünülen OSMANGAZİ barajı ile ilgili sevindirici gelişme yaşandı.

Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’nun gayretleri sonucunda İSKİ’nin proje çalışmaları bitene kadar barajın ihale süreci dondurulmuştur.

Orman ve Su İşleri Bakanı Müsteşarından alınan bilgiye göre OSMANGAZİ barajı İSKİ’nin yeni proje çalışmaları bitene kadar İHALE süreci dondurulmuştur.

Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun ısrarlı ve gayretli çalışmaları neticesinde daha önce İBB eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın bize verdiği söz ve bu sözünü yerine getirmesi ile başlayan süreç meyvelerini vermeye başladı.Geçen hafta Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu,meclis üyeleri ve Muhtarlarla Ankara’ya yaptığı çıkartma sonucu Görüştüğümüz Bakan Veysel Eroğlu bu gelişmeleri kendisine zor da olsa kabul ettirilmiş idi.Bu ekipte bende vardım ve Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’nun Bakanı ikna etmesi pekte kolay olmadı.Can başkan dersine iyi çalışmıştı,Bakana tüm gelişmeleri teknik analizleri anlattı ve ikna etti. Teşekkürler CAN TABAKOĞLU.

Bugün aldığımız bilgiye göre Bakan Müsteşarı arayarak Belediye Başkanımıza sevindirici haberi vermiştir. İSKİ’nin proje çalışmaları bitene kadar OSMANGAZİ Barajı ihalesi dondurulmuştur.Sungurlu Barajı ile beraber ihale edilmesi düşünülen Osmangazi Barajı ihalesi dondurulmuştur.Sungurlu Barajı ihalesi yapılmış ve baraj inşaatı en kısa sürede başlayacaktır.

Tüm emeği geçenlere başta Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’na,Şile MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak’a,MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı İzzet Ulvi Yönter’e,CHP Şile İlçe Başkanı Şecaattin Güney’e,CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’ye ve maddi manevi emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz.