OSMAN İNCE ÜMRANİYE İYİ PARTİ’DE BAŞKANLIĞA ADAY OLDU

513

Osman İnce İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’nda bir toplantı düzenleyerek, 2. Olağan Kongre’de ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’nın kongre takvimin açıklanmasıyla birlikte adaylar belli olmaya başladı. İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’nda bir toplantı düzenleyen Osman İnce, 2. Olağan Kongre’de ilçe başkanlığına ‘’İYİ Parti kadroları ülkemizin umudu olmuştur,Devletin kurumları itibarsızlaştırma operasyonuyla karşı karşıyadır,zaman gönüller yapma zamanıdır’’ diyerek aday olduğunu açıkladı.

İNCE: ‘‘İYİ PARTİ KADROLARI ÜLKEMİZİN UMUDU OLMUŞTUR’’

Türkiye Cumhuriyeti’nin en kritik seçimlerinden biri olan 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde tüm engellemelere rağmen İYİ Parti’nin TBMM’de yerini alarak siyaset arenasına hızlı bir giriş yaptığını hatırlatan Osman İnce, halkın teveccühüne mazhar olan İYİ Parti’nin entelektüel birikimlere sahip üyelerinin omuzlarında layık olduğu ve hak ettiği noktaya doğru yürümeye başladığını söyledi. İYİ Parti kadrolarının Türkiye’nin umudu olduğunu ifade eden İnce şöyle devam etti: ‘‘Pembe tablolar çizilen ekonomimizin aslında bir kara tablo olduğu hemen herkesim malumudur. Bir türlü makul seviyelere indirilemeyen cari açık ekonomiyi tehdit etmeye devam etmektedir. AKP döneminde 12 yıl boyunca işsizlik ortalama olarak yüzde 10’un altına düşmemiş, işsizlik, özellikle genç işsizlik tavan yapmıştır. AKP iktidarı cumhuriyet tarihinin tüm birikimlerini, tesislerini, fabrikalarını özelleştirme adı altında çoğunu birkaç yıllık kazancı karşılığında satmıştır. Acı olan şudur; iktidarlarından önce hiçbir yapılmadığı öne süren AKP iktidarı sattığı eserlerin hiçbirini kendisi yapmamıştır. 1993’te dünyanın en büyük 17.ci ekonomisi olan Türkiye bugün 19. sıraya gerilemiştir. Dünyada petrol fiyatları yarı yarıya düşerken benzin fiyatları aynı oranda düşürülmemiştir. Elektrik faturalarında alınan vergi kalemleri yargıdan dönmüş olmasına rağmen hala kaçak elektrik bedelleri dürüst vatandaşların ceplerinden tahsil edilmeye devam etmiştir. AKP döneminde işçiler, memurlar, çiftçiler dahil bütün kesimler mağdur edilmiştir. AKP döneminde memurlarım maaşı enflasyonun altında kalmıştır. Yandaş sendikanın hükümetle anlaşması ve memuru aldatması dolayısıyla kriz dönemlerinde bile var olan enflasyon koruması 2014 yılında kaldırılmış, milyonlarca çalışan kamu çalışanlarının hakkı yenmiştir. Sağlık harcamalarına ayrılan pay azalmış sağlık giderlerinin önemli bir bölümü vatandaşın cebinden karşılanmaya başlanmıştır. Sağlık hizmetleri paralı hale gelmeye başlanmıştır. İcralar ve iflaslar artmış kredi kartları ve kredi borçları tavan yapmıştır. Gelir dağılımı bozulmuş, rant, israf ve yağma ekonomisi hâkim olmuştur.’’

İNCE: ‘‘DEVLETİN KURUMLARI İTİBARSIZLAŞTIRMA OPERASYONUYLAE KARŞI KARŞIYADIR’’

Pembe tablolara rağmen ekonomik düzen yıllar içinde Türk Milleti’nin manevi değerlerinden de büyük aşınmalara yol açtığını dikkat çeken Osman İnce, ‘‘Bugün ‘yiyor ama yapıyor, çalıyor ama çalışıyor’ söylemi toplumu kanserli bir ur gibi sarmıştır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurumlarının büyük bir itibarsızlaştırma operasyonu ile karşı karşıyadır. TSK’dan emniyete, yargıdan basına velhasıl tüm kurumlarımız itibarsızlaştırılmış, kurumlarımız ve değerlerimiz tam anlamıyla yağmalanmıştır. Bugün Türklük için önemli bazı kavramlar sözde darbe iddiaları bahane edilerek aşındırılmış ve gerçek değerinden soyutlanmıştır. Türk kimliğine insafsızca savaş açılmıştır. Yapılan tüm saldırılara rağmen ayakta kalan ve direnen halkın umudu olmaya devam eden en sağlam siyasi yapı İYİ Parti’dir.’’ diye konuştu.

Ümraniye’de kimseye ayrım yapmadan hizmet edeceğini ifade eden İnce, ‘‘Allah bize Ümraniye için hizmet kapılarını açmayı nasip ettiği takdirde sizlere daha iyi hizmet etmek için çalışacağıma huzurunuzda size söz veriyorum. Daha hoş görülü, kucaklayıcı birleştirici daha bütünleştirici olacağız. Gençlerin enerjisi, kadınlarımızın nezaketi ve zarafeti, partililerimizin gayreti eksilmeyen umudumuz ve güç kaynağımız olacaktır. Severek, överek, yücelterek herkesin birbirini taşıyacağı bir yapı kuracağız. Oluşturacağımız özenli ve kıymetli yol arkadaşlığımız en büyük itici gümüz olacaktır. Ayrım yapmadan hizmet edeceğiz, hakkı, hukuku ve adaleti gözeterek sizlerin emeklerini asla zayi etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz. İYİ Parti olarak biz olmanın bilinciyle haykırıyoruz, biz gelmedik kavga için bizim işimiz sevgi için dostun eli gönüllerdir gönüller yapmaya geldik.’’ şeklinde konuştu.

‘‘ZAMAN GÖNÜLLER YAPMA ZAMANIDIR’’