Ordulular Şile’de İftarda Buluştu

1072

Şile Ordulular Derneği Şile Gardens Otel’de hemşerilerinin yanı sıra, Şile siyasilerini, işadamlarını ve bürokratlarını ağırladı.

Yoğun bir katılımın olduğu iftar programına; CHP Ordu milletvekili CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Başkan Yardımcısı Ercan Çayıroğlu, AK Parti Ordu Milletvekili Ergun Taşçı, Ordu Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Ordu Kargan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Ordu Aybastı Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Akkuş, Ordu Federasyon Dernekler Başkanı (ORDEF) Celalettin Dervişoğlu, ORDEF eski başkanı Sabri Çelebi’de Şile’ye gelerek hemşerilerini onurlandırdılar.

Şile Ordulular Derneği iftar programında, Ordulu hemşerileri ile Şileli hemşerileri de bir araya getirerek, dayanışma ve kaynaşma örneği gösterdi.

Ayrıca programa Şile Kaymakamı Salih Yüce, Garnizon Komutanı Albay Ali Beşir, Şile Emniyet Müdürü Abdülvahit Ünal, Şile Belediye Başkan Yardımcısı Turan Temel, Şile Müftüsü İhsan Yeğen, CHP Şile İlçe Başkanı Şecaattin Güney, MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak, Ak Parti Şile İlçe teşkilatı, ŞADER Başkanı Rahmi Çakar, Şile Muhtarlar Dernek Başkanı Murat Tonbul, STK temsilcileri, meclis üyeleri, İstanbul’da faaliyet gösteren Ordu Dernekleri yöneticileri katıldı.

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı iftar yemeği TV 52’den de canlı olarak yayınlandı. Davetliler Şile Gardens’ın iki salonunu da doldurdular. Kuran’ı kerim tilaveti okundu. Akşam ezanıyla oruçlar açıldı. Yapılan yemek duasının ardından protokol konuşmaları yapıldı.

Tüm misafirlerin ve konuşmacıların dernek başkan yardımcısı Şile’nin sevilen yüzü Mimar İş adamı Durmuş Gümüş’e olan ilgileri dikkat çekti. Durmuş Gümüş misafirlerle tek tek ilgilendi.

1999 yılından buyana Şile’de faaliyet gösteren Ordulular Derneği’nin açılış konuşmasını Dernek Başkanı Ümit Özdemir yaptı.

Özdemir, tüm hemşerilerine ve davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Ümit Özdemir, “kar amacı gütmeyen yasaklanmamış kanunlarla amacına uygun hareket eden derneğimizle yolumuza devam ediyoruz. Allah izin verirse bir 60 sene daha dernekçi olmayı isterim. Bu akşam sizlerle olmaktan çok mutluyum ve çok duyguluyum hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Şileli hemşerileriyle iftar sofrasında bir araya gelmek için Ordu’dan Şile’ye gelen protokol üyeleri de birer selamlama konuşması yaptı ve Şile’de olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Ayrıca Ordu’dan selam getirdiklerini ve Şileli hemşerilerini yayla şenliklerine beklediklerini de sözlerine eklediler. Bu birlikteliğin, kaynaşma ve dayanışmanın da devam etmesi temennilerinde bulunarak kendilerini davet ettiklerinden dolayı başta dernek başkanına, Başkan Yardımcısı Durmuş Gümüş’e ve tüm yönetime teşekkür ettiler.

Şile Belediye Başkan Yardımcısı Turan Temel ev sahibi olmasından dolayı konuşma yaptı. Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun başka bir programda olmasından dolayı katılamadığını ve tüm hemşerilerine selamı olduğunu söyledi. Başkanımızın bir sloganı var Şile’de doğan ve doyan herkes Şilelidir sözünü hatırlattı ve tüm katılanlara teşekkür etti.

Dernek Başkan Yardımcısı Durmuş Gümüş her yıl yaptıkları iftar programını bu yıl biraz daha farklı yapmaya çalıştıklarını ve Şile merkezde ve köylerde yaşayan Ordulu hemşerilerini bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. Şile’de yaşayan tüm hemşerilerimize ulaştık. Kendilerini iftarımıza davet ettik, onlarda bizleri kırmayarak iftar soframıza gelerek bizleri mutlu ettiler dedi.