MHP ŞİLE İLÇE BAŞKANI MUSTAFA PIÇAK’TAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

1044

Son zamanlarda ülkemizde artan uyuşturucu belasından Şile’mizde fazlasıyla etkilenmiştir. Bu bela İlçemizi ve köylerimizi tehdit etmektedir.

Genç fidanlarımız 13 lü 15 li yaşlarda heba olmaya yüz tutmuştur. İstanbul’un 39 ilçesinden biri olan Şilemiz bu gibi vakalarda ön sırada yer almaktadır. Bununda en büyük sebeplerinden biri bu tür vakaları ört bas etmemizdir. Benim evimde yok, benim çocuğumda yok dediğimiz anda banane dediğimiz anda kaybolmaya yüz tutarız.

Şile İlçesi olarak Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma, Milli Eğitim, STK lar, Muhtarlar ile birlikte ortak çalışarak bu çok önemli konuyu İlçemiz gençlerine anlatarak, eğiterek bu beladan kurtarmalıyız.

Bu konuda kolluk kuvvetlerine, sivil toplum örgütlerine, siyasi partilere, muhtarlara ve en önemlisi yerel idare Belediye’ye çok iş düşmektedir. Özellikle Belediye aileleri örgütleyip, toplantılar yapıp aileleri bilgilendirmesi lazımdır. Bence İlçemizin en önemli sorunu budur. Bu konuyu bir an önce işlemesi lazım. Bu konuda mülki amirlerimizin bize verecekleri görevleri emir kabul edip olanca gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyoruz. Bir kardeşimizin bu belaya bulaşmasını engellersek dünyanın en mutlu insanı oluruz. Biz MHP Şile İlçe Teşkilatı olarak buna hazırız. Zira adi suçtan yakalanan kişilerin %99 u bu meleti kullanan kişilerdir.

Mustafa Pıcak

MHP Şile İlçe Başkanı