Kurdoğlu;Musul ve Kerkük Türk Toprağıdır

480

Muhafazakar Yükseliş Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Kurdoğlu Sözde Referandum ile İlgili basın açıklaması yaptı.

Komşumuz Irak’ın Kuzeyinde sözde Kürt devleti kurarım zanneden aşiret bozuntusu Barzani İsrail desteği ve mağfireti ile sözde Kürdistan kurup Kürdistan kurucu Lideri olmak istemektedir ancak rüyasında görür.

Bilindiği üzere Suriye’nin Kuzeyinde çöreklenen ABD emperyalistlerinin güdümündeki PYD-YPG PKK menşeli Kürt Devleti Kurmak istemektedirler.

Bu fırsatı kaçırmak istemeyen Peşmerge bozuntusu Barzani fırsattan istifade etmeye çalışmaktadır, bilsin ki Irak’ın Kuzeyinde Türkmenler yaşamaktadır. Musul ve Kerkük Türk Toprağıdır, orada Aşiret bozuntusunun Kardeşlerimizin huzurunu kaçırmasına müsaade edemeyiz.

Bu nedenle derhal Habur Sınır kapısını kapatmalıyız ham Petrol ve işlenmiş Petro Kimya ürünlerini almaktan vaz geçmeliyiz. Derhal ambargo uygulayıp ekonomik olarak aklını başına al demeliyiz. Bu olay ülkemizin beka meselesidir burada kaybımız olacaktır. Bunları yaparsak Aşiret bozuntusu köşeye sıkışacaktır derhal uygulamaya konulması gereken bir konu ve sözde aşiret lideri çıktığı tehlikeli yoldan vaz geçmek zorunda kalacaktır.

Suriye’nin Kuzeyindeki PYD- YPG yaftasının da moralini bozacaktır ve Türkiye’nin bölge Ülkeleriyle mutabakata vardığı ASTANA zirvesine ilaveten Suriye meşru Rejimi ile iş birliği yapması halinde terör örgütlerinin hayalleri sona erecektir.