KLASİK SANATIN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

631

Üsküdar Belediyesi ile Klasik Türk Sanatları Vakfı tarafından düzenlenen 7 Tepe 7 Sanat Uluslararası İstanbul Klasik Türk Sanatları Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Üsküdar Belediyesi tarafından  ikincisi düzenlenen 7 Tepe 7 Sanat Uluslararası İstanbul Klasik  Sanatlar Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri  verildi. Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Klasik Türk Sanatları Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Demirkıran ile yarışmaya  başvuranlar katıldı.  Tekzip, minyatür, hat cini başta olmak üzere 7 sanat dalında  katılımların olduğu yarışmaya 500 eser başvurdu. Yapılan titiz değerlendirme sonunda 47 eser ödüle layık görüldü.

‘’Üsküdar’ın ruhunda sanat var’’

Tören Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in konuşmasıyla başladı. Üsküdar’ın ruhunda sanat olduğunu kaydeden Başkan Türkmen, “Üsküdar’ın ruhunda tarihinde sanat var. Üsküdar’ın hamurunda sanat var. İstanbul’un kültür yakası güzel şehrimiz Üsküdar. Adına yakışır bir sanat etkinliğinde adı tabi ki yarışma ama yarışmadan öte bir anlamlı bir program. Tarihin hiçbir çağı yoktur ki Üsküdar içinde olmasın. Kültür ve sanatın başkenti olan Üsküdarımızda bugün yarışmamızın ikincisini düzenliyoruz. 500’e yakın başvurunun olduğu 50’ye yakın ödülün verileceği bir program. Sadece Üsküdar, İstanbul adına değil sanat tarihimiz adına önemli bir yarışma” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Türkmen, ve programa katılanlar yarışmada dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Ödül töreni sonrasında ise Başkan Türkmen, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nin bahçesinde yarışmaya başvuranlarla birlikte iftar yaptı.