KIZ KARDEŞLER BANYOYA GİRDİĞİ ANDA

665

Mersin’de 15 yaşındaki Suriyeli kızın banyoda henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı zehirlenmesi, muhtar ile mahalle sakinlerini karşı karşıya getirdi.

Mahalle sakinleri uzun süredir kanalizasyondan koku geldiğini, bu kokudan dolayı 2 kız kardeşin zehirlendiğini iddia ederken, mahalle muhtara ise yetkililerin numune aldığını, kanalizasyonda koku olduğunu ancak zehirli bir maddenin olmadığını söyledi.

Mersin’in merkez Akdeniz ilçesine bağlı Çay Mahallesi’nde oturan Suriyeli 15 yaşındaki Medya Musto, henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı banyoda zehirlendi. Kız kardeşini banyoda yere yığılmış şekilde gören abla 18 yaşındaki Ruhilat Musto’da kız kardeşini kurtarayım derken o da fenalaşarak yere düştü. Evde bulunan diğer erkek kardeşler ve komşuların yardımıyla 2 kız kardeş Mersin Şehir Hastanesine kaldırıldı. Abla Ruhilat Musto tedavisinin ardından taburcu edilirken, Medya Musto’nun ise durumunun ağır olduğu, yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü öğrenildi.

Muhtar: “Koku var ama incelemede zehir çıkmadı”

Konuyla ilgili açıklama yapan Çay Mahallesi Muhtarı Ahmet Akyol, “Mahallede yaşanan koku olayından dolayı vatandaşlar muhtarlığa geldi. Vatandaşlar kanalizasyona zehirli atık filan bırakmışlar dedi. MESKİ’yi aradık. Onlar da geldiler, tahlil filan yaptılar ama her hangi bir sorun çıkmadı. Koku da yukarıda bulunan bir keçi boynuzu fabrikasından geliyor. Ekipler oraya da giderek oradan bırakılan suyu da kapattılar. Yani zehirlenme olayı o kokudan değildir. Burada böyle zehir olma ihtimali yok. Kokudur başka bir şey yok. Nereden zehir bırakacaklar. Bu şebeke 200 ev üzerindedir. Öyle bir şey olsa herkes zehirlenirdi. Yetkililer geldi, su aldılar, deney yaptılar. Sudan, kanalizasyondan bir şey çıkmadı” dedi.

Kaynak: İHA