İsmail Erdem Sinema Akademisi Öğrencileri İle Buluştu

509

Sancaktepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7 Bölge 1 Film projesi kapsamında ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesinde verilen Sinema Akademisi eğitimleri Belediye Başkanı İsmail Erdem’İn de katıldığı programla gerçekleşti.

Türkiye’nin dört bir tarafından gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Sinema Akademisin de gençlere seslenen Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Bugüne kadar kültür, sanat alanında birçok önemli etkinliğe imza attık. Sinema Akademisi gibi önemli bir kültürel projeye daha ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. Sinemanın çok önemli bir sanat olmasının yanında çağın en etkili kitle iletişim araçlarından biri olduğuna da dikkat çeken Başkan,  gençlere kendi yeteneklerini geliştirme noktasında önemli bir imkân sağladıklarını belirtirken, deneyimli isimlerle sahada film çekecek olan gençlerin bir yandan da pratik yapma imkânı bulacaklarını ifade etti.  Belediye Başkanı İsmail Erdem, sinemaya büyük önem verdiklerinin ve toplumun önemli meselelerini sinema üzerinden anlatmanın gücü ve etkisine inandıklarını söyledi. 7 Bölge 1 Film, bu açıdan sinemasal bir proje olduğu kadar aynı zamanda önemli bir birliktelik ve kardeşlik projesidir.” Diyerek gençlerle hitap etti. Belediye Başkanı İsmail Erdem konuşmasının ardından gençlerle fotoğraf çekildi.

13 Mayıs’ta başlayan eğitimler, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesinde devam ediyor. Sinema akademisinde gençler Sinema Tarihi ve Kavramlar, Senaryo, Film Yapım ve Oyunculuk eğitimleri alıyor.

7 Bölge 1 Film projesi kapsamında gençler, 7 ünlü yönetmen ve 7 ünlü oyuncuyla Türkiye’nin 7 ayrı bölgesinde, bu yılın teması olan ‘15 Temmuz Direnişi’ filmini çekecek.