İLKSEN EFE: GURUR DUYDUM…

309

Moda ve tekstil sektörünün ses getiren etkinliklerinden İnci Sözlük Open Stage’in üçüncüsü önceki akşam doludizgin başladı. Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleştirilen ve Lazzoni Hotel’de yapılan etkinlik, ilk günden yoğun ilgi gördü.

İnci Sözlük Open Stage’in birinci gününde Türkiye’de bir ilk gerçekleşti. Cumhuriyet’in 100. yılına ithafen gerçekleşen ‘100. Yıl 100 Şapka Defilesi’ büyük ses getirdi. Şapka ve kıyafet inkılabının Kastamonu’dan başlatılması nedeniyle defilede, Kastamonu Valiliği Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müzesi’ne bağışlanan şapkalar sergilendi.

100. YILDA 100 ŞAPKA

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu ve Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Arkeolog Dr. Murat Karasalihoğlu’nun konuşmasıyla başlayan gecede Kastamonu’dan gelen ve geçmişten günümüze uzanan 100 şapka misafirlere sergilendi. Gecenin mimarlarından Banu Noyan, Cumhuriyet’in 100. yılında bir Cumhuriyet kadını olarak şapka defilesini gerçekleştirmeyi bir görev bildiğini belirterek bu projede desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

Pınar Altuğ Atacan’ın sunduğu ve koreografisini Banu Noyan’ın yaptığı defilede Demet Şener, Özge Ulusoy, Wilma Elles, Ece Gürsel, Gizem Özdilli olmak üzere 40 manken şapkaları podyumda kesilmeyen alkışlar eşliğinde sundu.

İLKSEN EFE: “GURUR DUYDUM”

Gerçekleşen anlamlı defileye katılanlar arasında BBN Türk’te yayınlanan Gezdik Gördük programının sunucusu İlksen Efe de vardı. Defile sonrasında açıklamalarda bulunan Efe, “Bu defileyi izlerken büyük gurur duydum. Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 şapkanın sergilenmesi son derece önemli ve değerliydi. Gecenin mimarı sevgili Banu Noyan’ı yürekten kutluyorum. Ayrıca Kastamonu Belediyesi’ni duyarlı davranış ve katkılarından dolayı da tebrik ediyorum. Şapka billiyorsunuz ki kadının görselliği ve güzelliğini tamamlayan önemli bir aksesuar. Bu gece burada birbirinden şık şapkalar sergilendi. Ayrıca Vedat Tek Kültür Merkezi Müdürü Murat Bey ve tüm ekip arkadaşları çok güzel bir iş çıkarmış. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık diyorum”