İBB ÇALIŞANINDAN ‘İLK YARDIM’ YOLCUNUN HAYATINI KURTARDI

305

Üsküdar – Çekmeköy M5 hattında yolculuk ederken aniden rahatsızlanıp Kısıklı İstasyonu’nda metrodan inen vatandaşın yardımına İBB çalışanı yetişti. Hasta yolcuya ilk yardımda bulunan güvenlik görevlisi İbrahim Ülgen, vatandaşın hayatını kurtardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren metrolar vatandaşların gidecekleri yere konforlu ve sağlık bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamanın yanı sıra, yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı da tedbirlerini almış durumda. En son metroda yaşanan bir olay, İBB personelinin ilk yardım eğitiminin almasının ne kadar da önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İBRAHİM ÜLGEN İLK MÜDEHALEYİ YAPTI-
Selahattin Kovalık isimli yolcu Üsküdar – Çekmeköy M5 hattında yolculuk ederken aniden rahatsızlanıp Kısıklı İstasyonu’nda metrodan inerek kusmaya başladı. O sırada peronda görev yapmakta olan güvenlik görevlisi İbrahim Ülgen istasyon amirliği ile irtibata geçerek peron bölgesine tekerlekli sandalye getirilmesini sağladı. İletişim operatörlerinin çağırmış olduğu sağlık ekipleri hastaya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne nakletti. Hasta yakınlarına da ulaşan İBB ekipleri, Selahattin Kovalık’ın sağlık durumundaki gelişmeleri anlık olarak takip etmeyi sürdürdü.

TEŞEKKÜR ZİYARETİ-
Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde sekiz günde tedavisi tamamlanan Selahattin Kovalık, Kısıklı Metro İstasyon Amirliği’ne teşekkür ziyaretinde bulundu. Kendisine ilk müdahaleyi yapan İbrahim Ülgen ve İstasyon Amiri Enes Demir tarafından karşılanan Kovalık, İBB personeline ayrı ayrı teşekkür etti. Tedavi sürecinden de bahseden Kovalık, “Doktorlar, geçirdiğim ameliyat ve tedavi sürecinde bana erken müdahale edilmiş olmasının hayatımı kurtardığını söyledi. Eğer geç kalınmış olsaydı olumsuz durumlarla karşılaşılabilirmiş” dedi.

Bir süre daha İBB personeli ile sohbet eden Selahattin Kovalık vedalaşarak Kısıklı Metro İstasyon Amirliği’nden ayrıldı.