GEBZESPOR 3 ŞİLE YILDIZSPOR 1

329

Türkiye 3. Ligi 1. Grup 18. Hafta karşılaşmasında mücadele eden  Gebzespor- Şile Yıldızspor Arasında Gerçekleşen Futbol Karşılaşması Kocaeli Şehir stadında oynandı.

Karşılaşmayı Kocaeli Valisi Hüseyin Ersoy,Gebze Kaymakamı Mustafa Güler,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar,Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın,Gebzespor Kulübü Başkanı Abbas Sır ve Şile Yıldızspor Kulübü Başkanı Hasan Çiftçi birlikte izlediler.

Kocaeli Şehir Stadında mükemmel bir sahada oynanan karşılaşmayı Gebzespor 3-1 kazandı.

Yaklaşık 1.000 Gebzespor taraftarının 90 dakika hiç susmadan takımlarını desteklemesi görülmeye değerdi.Bu kadar güzel tezahüratlarını birde küfür etmeden yapsalardı hakikaten çok daha değerli olurdu.

Karşılaşmanın ilk yarısı iki takımında orta saha mücadelesi olarak oynandı. Gebzespor taraftarlarının desteği ile gaha etkili görünmeye çalıştı.Buna birde hakem desteği gelinde daha da rahat oynadılar.Orta hakem çaldığı ve çalmadığı düdüklerle iki takım futbolcularını da çileden çıkarttı.Futbolcular centilmence götürdükleri maçı hakemde elinden geldiği kadar katletti ve futbolcuları çileden çıkarttı.Karşılaşmanın 90+2 dakikasında hakem atışı ile başlayan maçta hakem topu Şile Yıldızsporlu futbolcuya vermesi lazımdı.Haken topu öyle bir attıkı Şile Yıldızsporlu 67 numaralı sağ bek Zekeriya topa zor dokundu ve top Gebzesporlu futbolcuya gitti.Topu kapan Gebzesporlu futbolcu hızla Şile Yıldızspor kalesine gitti ve golünü attı.Bu dakikada saha karıştı.Şile Yıldızsporlu futbolcular hakeme itiraz ettiler ama sonuç değişmedi.

Karşılaşmanın ilk yarısı 41. Daikada Gebzesporun attığı golle 1-0 Gebzesporun üstünlüğü ile bitti.

İkinci yarıda daha derli toplu olan Şile Yıldızspor 56. Dakikada çok basit bir gol daha yiyerek 2-0 geriye düştü.

  1. dakikada iki oyuncu değişikliği birden yapan Orhan hoca takımını biraz daha ileri gitmeleri konusunda uyardı.Yapılan değişikliklerden sonra oyunun kontrolünü iyice eline alan Şile Yıldızspor 75. Dakikada aradığı golü buldu.

Şile Yıldızsporun atağında oyuna 60. Dakikada giren Furkan öyle güzel bir gol attığı sahalarda ender görülen bir vuruşla topu Gebzespor ağlarına gönderdi.2-1

Bu golden sonra iyice bastıran Şile Yıldızspor Gebzesporu kendi sahasına hapsetti.Şile Yıldızspor beraberliği yakalayacak pozisyonlar buldu ama topu bir türlü ağlarla buluşturamadı.

90+2 de yukarıda yazdığım gibi gelişen pozisyonda Gebzespor 3. Golü buldu ve karşılaşma Gebzesporun 3-1 lik üstünlüğü ile bitti.

Şile Yıldızspor haftaya kendi sahasında Ergene Velimeşespor ile oynayacak.

Maçtan sonra Gebze’de Izgara Izgara et lokantalarının  sahibi Ağvalı hemşehrimiz İş adamı Hasan Özdemir takımızı tesislerinde ağırladı.Kendisine şahsım ve Şile Yıldızspor camiası adına teşekkür ediyorum.