DÜN FETÖYÜ ÖVERKEN GÜNDEMDE OLANLAR, BUGÜN FETÖYÜ ELEŞTİREREK YİNE GÜNDEMDELER

1318

Dün FETÖ yü överek, savunarak gündemde olanlar, maalesef bugünde FETÖ yü eleştirerek yine gündemdeler.

Bu işte bir tezat yok mu? Buna siyasetçiler, gazeteciler, yorumcular, hukukçular, kamu idarecileri v.b saymakla bitiremeyiz.

Toplumun her kisvesinden insan buna dahil. Şuan toplumda en çok konuşulan konu bu.15 Temmuz’un yıl dönümünü kutladığımız şu günlerde bu konu vatandaşların içini burkuyor.

Çok açıkça şöyle söyleyenler var, ne değişti ki dün övenler, bugün sövüyorlar. Bunu yapan kişiler aynı kişiler, yani değişen bir şey yok gündemde olanlar yine aynı kişiler. Bu işte bir tuhaflık var, böyle olduğu sürece bu FETÖ iblisini nasıl temizleyeceğiz.

Dün televizyon ekranlarında FETÖ yü savunarak gündemde olanlar, kanal kanal gezerek FETÖ şerefsizini övenler, şimdilerde yine aynı televizyon kanallarında çıkıp FETÖ ye tabiri caizse söverek yine gündemde oluyorlar. Bunda bir yanlışlık yok mu?

Bu kişiler kendilerini çok akıllı zannediyorlar, bu milletin aklıyla dalga geçiyorlar. Âmâ bence yanılıyorlar. Bu millet onların bu palavralarını yutmayacak kadar çok akıllı.

Sayın Cumhurbaşkanımız bunun farkındadır. Bu olaya mutlaka bir gün müdahale edecektir.

Cumhurbaşkanımız bu mücadelede yalnız kaldım diyor. Bence de evet yalnız kaldı. Çünkü figüranlar aynı kişiler. Böyle olduğu sürece bu işin içinden çıkmamız çok zor. Büyük Türk Milleti her zaman dimdik ayakta ve ayakta kalacak. Demokrasi adına, ezan, namus, bayrak ve vatan uğruna her zaman tanka, tüfeğe, topa, uçağa kafa tutacaktır.

Ama bu figüranlar değişmediği sürece işimiz baya zor.