CHP’li Gençlerden Nuriye ve Semih İçin Açlık Grevi

586

CHP Ümraniye ve Ataşehir Gençlik Kolları Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak için açlık grevi yaptı.

ÖLÜM DEĞİL ÇÖZÜM İSTİYORUZ

CHP’li gençler, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudan ihraç edilen ve 80 gündür açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sesini duyurmak için “Bedenler açlıkla sınanıyor, annelerimiz yerlerde sürükleniyor! Ölüm Değil Çözüm İstiyoruz.” diyerek açlık grevine başladı.

Sosyal medyadan açlık grevi kararlarını duyuran gençler, KHK ile ihraç edilen akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak için açlık grevini gerçekleştirdiler.

Ümraniye ve Ataşehir Gençlik Örgütleri, açlık grevlerini basın açıklamasıyla sona erdirdi.

CHP Ümraniye ve Ataşehir Gençlik Örgütleri yaptığı açıklamada:

Eylemimizi Başladığımız Yerde Sonlandırdık.

Açlık Grevinde olan Semih ve Nuriye’nin tutuklanmasına, OHAL sürecinin anlamsızca uzatılmaya devam ettirilmesine, ülkemizin yarı açık cezaevine çevirilmeye çalışılmasına tepki göstermek ve farkındalık yaratmak adına Açlık Grevimizi gerçekleştirdik.

Eylemimizi Cuma günü Deniz Gezmiş Parkı’nda başlatıp, polisin müdahalesi sonrasında Ataşehir ve Ümraniye İlçe Başkanlıklarımızda sürdürmeye devam ettik.

Son günümüz olan bugün de yoldaşlarımız ile bir arada, başladığımız yerde Deniz Gezmiş Parkı’nda açıklamamızı yaparak eylemimizi sonlandırdık.

Bu süreçte yanımızda olan, arayarak ve yazarak desteklerini sunan tüm dostlara teşekkür ederiz.

Bunun sadece bir başlangıç olduğunu, ülkemiz de yaşanan haksızlıklar karşısında farklı eylem türleriyle alanlarda olmaya, zulmün karşısında dim dik durmaya devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Son olarak bilinmelidir; Adalet topaldır, ağır ağır yürür, fakat gideceği yere er geç varır.