ÇEKMEKÖY’ÜN DÜNYA MARKASI BALPARMAK’TAN DEV ORGANİZASYON

774

2017 yılında Türkiye’de ilk defa düzenlenecek 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi’nin Altın Sponsoru olan Balparmak, kongre öncesinde Apimondia kuralları gereğince İcra Kurulu Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.

Bal sektöründe söz sahibi olan Çekmeköy’ün dünya markası Balparmak, 29 Eylül-4 Ekim 2017 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi öncesinde İcra Kurulu Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Çekmeköy’deki Balparmak tesislerinde gerçekleşen toplantıya, dünyanın dört bir yanından bal üreticileri katıldı. 

Toplantıda Balparmak ailesini yalnız bırakmayan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Temellerini birlikte attığımız ve açılışını birlikte yaptığımız Ar-Ge Merkezi ise sadece Çekmeköy için değil, kalite standartlarının geldiği nokta itibariyle ülkemiz adına bir gurur kaynağıdır. Doğal güzellikleri ile yeryüzü cenneti olan ülkemizde arıcılığın gelişmesi, bu sektörde istihdam alanları oluşturulması ve uluslararası alanda söz sahibi olabilmemiz için böyle güçlü markalara ihtiyacımız var. Bu düşünceler çerçevesinde, şehrimizde düzenlenecek 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresiyle, ülkemizin bal konusundaki zenginliği ve değerini tüm dünyayla paylaşacak olmaktan dolayı bizler de çok heyecanlı ve gururluyuz,” dedi.