ÇEKMEKÖY’LÜ ŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER VE ENGELLİLER İFTARDA BULUŞTU

737

Çekmeköy Kaymakamlığı Ramazan ayı münasebetiyle ilçede yaşayan şehit aileleri, gaziler, engelli vatandaşlar, yetim ve öksüzler ile muhtaç ve yaş kıdemlilere yönelik düzenlediği iftar programı düzenledi.

Bütün Mahalle Muhtarlarının katıldığı şahit aileleri, gaziler ve engelli bireyler ile yaş kıdemlilere yönelik iftar programı Taşdelen Yeditepe Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız’ın ev sahipliğindeki iftar programına Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Garnizon Komutanı Belediye Meclis Üyeleri, ÇEKMÜDER Başkanı Yücel Evsen, muhtarlar, İş adamları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Semazen gösterisi ve Kuranı Kerim Tilaveti ile başlayan iftar programı öncesinde şehit aileleri ile gazileri temsilen konuşmalar yapıldı ve yetkililere teşekkür ettiler.

Programda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetinin önemine değinerek’ ’Peygamberlik makamından sonra en kutsal mertebenin şehitlerimizin olduğunu ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin başımızın tacı olduklarını ve olmaya da devam edeceğini söyledi. Başkan Poyraz, sosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak ilçemizde ikamet eden tüm şehit yakınları, gaziler, engelli bireyler ve yaşlılarımıza her zaman sahip çıkıyoruz dedi.

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız da konuşmasında ülkemizin birlik ve beraberliği için şehitlerimizin ve gazilerimizin ödediği bedel karşısında bizlerin milletçe bu değerlere sonuna kadar sahip çıkmamız gerektiğini ifade etti.

15 Temmuzda Ülke ve Millet olarak önemli bir sınav verdiğimizi söyleyen Kaymakam Kansız,

‘’Atalarımızın kanlarıyla sulanan bu güzelim memleket toprakları tarihte hiçbir vakit rahat bırakılmadı bundan sonra da bırakılmayacaktır. Bizlere düşen; bedel ödenmiş olan bu topraklar üzerinde birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek gücümüze güç katmak ve hainlerin karşısında her daim dimdik ayakta durmak olacaktır’ ’dedi.