ÇANKIRI VAKFI ANLAMLI BİR BULUŞMAYA EVSAHİPLİĞİ YAPTI!

685

Çankırı Vakfı, burs veren hayırseverler ile burs alan öğrencilerin buluşmasına ev sahipliği yaptı. Çankırı Vakfı Başkanı Kaptan Mustafa Can, “Tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çankırı Vakfı aracılığı ile öğrencilere burs veren hayırsever işadamları burs verdikleri öğrencilerle kahvaltılı toplantıda biraraya geldi. Çankırı Vakfı Başkanı Kaptan Mustafa Can, “Bugün Çankırı Vakfımız’ın yeni dönem tanışma kahvaltısında bir araya geldik. Burs verenlerimiz ve gönüldaşlarımız öğrencilerimizle buluştu. Öncelikle bu etkinlik için Çankırı’dan kalkıp gelen ve İstanbul’un her köşesinden misafirimizi burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyum. 20, 50 hatta 100’er burs veren arkadaşlarımızı burada ağırlamaktan son derece mutluyum. Kahvaltı öncesi gençlerimizle sohbet ederken iki öğrencimizin Boğaziçi Üniversitesi’nde karşılaştıklarını ama birbirleri ile tanışmadıklarını öğrendim. İşte tam da bu tanışmaları sağlamak için yapıyoruz bu organizasyonları” şeklinde konuştu.

“İstanbul’da nerede Çankırılı varsa birbirlerini görsünler, tanısınlar, birbirlerine destek olsunlar diye bir araya geliyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Kaptan Mustafa Can, şunları kaydetti: “Vakfımız her zaman öğrencilerimizin yanında. Yer mi bulamadınız bize geleceksiniz. Aç mı kaldınız yine bize geleceksiniz. Hep yanınızda olacağız. Sınav haftalarınızda 7/24 yiyeceğiniz, içeceğiniz hazır olacak. Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz bu uygulamaya tekrar başlıyoruz. Pandemi yüzünden ertelediğimiz Çarşamba Toplantıları’na başlıyoruz. Bundan sonra her çarşamba öğleden sona Çankırılı başarılı olmuş iş insanlarımızı, yöneticilerimizi, akademisyenlerimizi vakıfta öğrencilerimizle buluşturacağız. Ve çok yakında satranç turnuvası başlatıyoruz. Zihinsel aktivitelerinizin çok güçlü olması için hepinizin katılmasını istiyoruz. Biz sizlerin yaşındayken çok zorlandık ama sizler zorlanmayacaksınız. Bizim tecrübesizlikten dolayı tökezlediğimiz engellere takılmanızı engellemek için yanınızdayız. Hepimiz için iyi bir dönem olsun.”