Cafer Aktürk; “Atatürk Türk Milletinin Kurucu Değeridir.”

607

CHP Ümraniye ilçe başkanı Cafer Aktürk Mehmet Akif Mahallesi’ndeki 75.Yıl Ortaokulunun bahçesinde bulunan Atatürk büstünün saldırıya uğraması üzerine basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması yapılması sürecinde çevredeki binalardan camlardan ve balkonlardan sloganlarla birlikte alkışlarla destekler verildi. Basın açıklamasından sonra kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Bulunduğu yerden sökülen büst, başka bir yerde atılmış halde bulunması sonrasında olayla ilgili gözaltına alınan Mehmet T. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik ilk saldırı geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, Mehmet Malbora isimli bir şahıs ‘Dinimizde putperestliğe yer yoktur’ diye bağırarak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne elindeki tahra ile saldırmıştı. Son olarak Ümraniye’de Ulu Önder’in büstüne yapılan saldırıya bir yenisi daha eklendi.

“Atatürk Türk milletinin kurucu değeridir.”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik saldırıyı kınamak için basın açıklamasında CHP Ümraniye ilçe başkanı Cafer Aktürk. “ Kamuoyuna duyurumuzdur.

Atatürk; Türkiye’dir, Cumhuriyet’tir, Devlettir. Atatürk Türk milletinin kurucu değeridir. Bir ulusun kurtuluşunun lideri ve bir ulusun varoluşunun ta kendisidir.

Bu gerçeği inkâr edenler ancak ve ancak hıyanetin temsilcileridir.

Düşmanlarının bile önünde saygı ile eğildiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e uzun süredir sistematik olarak saldırılar yapılmaktadır. Bu saldırılar lokal ve kişisel saldırı olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Bu saldırılar bazı yandaş televizyon kanallarında çokça yapılmaktadır. Bu yapılan haksızlıkları ve çirkeflikleri içimize sindirmemiz mümkün değildir.

Özellikle bazı yandaş Televizyon kanallarında Atatürk düşmanlığı üzerinden yapılan programlar bazı aymazları ve kendini bilmezleri cesaretlendirmektedir.

Bir düşünün, Nasıl bir anlayıştır ki, derin tarih diye başladıkları, derinliği kafalarının derinliğinden kaynaklanan, onursuz insanların çıkıp Atatürk’ü, Afet İnan’ı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesini karalamaları kabul edilebilir değildir.

Bu gerici zihniyetin kafasının arkasında neyin yattığını çok iyi biliyoruz. Bur anlayışı kabul etmemiz mümkün değildir.

Bunu yapanlar asla ve asla insan olamazlar olsa olsa vatan düşmanı olurlar.

Hain ve Düşman sözü bile hafif bunlar için. Bunlar onurunu satan kişilerdir. Onur ve şereften yoksun olanlara zaten insan denemez.

İşte bu tür programlardan beslenen bu vatan haini kişiler tüm yobazlıklarını sergilemektedirler. İşte bunlardan biride dün gece 75.yıl Ortaokulu’nda bulunan Atatürk büstüne yapılmıştır. Bu yapılan saldırı Türkiye Cumhuriyet’ine yapılmıştır. Şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Bu saldırıyı gerçekleştiren onurdan yoksun yobaz Emniyet kuvvetlerimizce yakalanmış ve adliyeye sevk edilmiştir. Kısa sürede bu yobazı yakalayıp hukuk önüne çıkarma becerisi gösteren tüm emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyoruz.

Bunların bir daha olmaması için en ağır cezanın verilmesi gerekmektedir. Çünkü bir ülkenin kurucu değerine saldırı vatana saldırı ile eş anlamdadır. Bunu böyle değerlendirmek ve cezanın bu yönde verilmesi şart ve zorunludur.

Ne yaparlarsa yapsınlar bu yobazlar, ne cumhuriyetimizi nede milli değerlerimizi yok edemezler. Çünkü Türkiye’nin aydınlık yüzlü insanları bu yobazlara yol vermez.

ATATÜRK ONURUMUZDUR, YOL GÖSTERİCİMİZİDİR, ÜLKEMİZİN KURUCU ve EBEDİ LİDERİDİR. Saygılarımızla,” açıklamasını yaptı.