Bozgoca Köyü Derneği İsmail Metiner’le Devam

277

Şile Bozgoca Köyü Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği ilk olağan Genel kurulunu yaparak kurucu Başkan İsmail Metiner’le devam kararı aldı.

Bozgoca Köyü kahvehanesinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurula ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren ,Köy Muhtarı Metin Metiner ve üyeler katıldı.

Açılışı Kurucu dernek Başkanı İsmail Metiner yaptı.Metiner konuklara ve üyelere hoş geldiniz dedi ve kongreyi başlattı.Aziz Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Divan Başkanlığına ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren,Divan üyeliğine Muhtar Metin Metiner ve Katip üyeliğe Yüşa Özdeş seçildiler.

Kongre gündem maddeleri tek tek okundu ve her madde oy birliği ile kabul edildi.ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren gündemle ilgili görüşlerini belirtti.Eren ülkemizin zor günlerden geçtiğini tüm ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini ifade etti.ŞADER olarak köy derneklerimizin her zaman yanındayız.Köy derneklerimizle beraber çalışarak Şilemizi daha iyi yerlere getireceğiz.Derneğimiz önce köyümüze sonra Şilemize hayırlı olsun dedi.

 

Seçim maddesine geçildi.Divana tek liste verildi.Yapılan oylamada oy birliği ile bu liste kabul edildi.Yeniden seçilen Kurucu Başkan İsmail Metiner bir teşekkür konuşması yaptı.Metiner ;her türlü çekişmelerden uzak birlik ve beraberliği üst düzeyde tutabilmek için mücadele etmek önceliğimiz olacaktır.Hukukun üstünlüğü ,demokratik,katılımcı ve birlik beraberliğimizi en üst düzeyde tutabilmek için mücadele edeceğiz.Dernekler hedeflerine ulaşmak için güçlerini üyelerinden alırlar.Yüklendiğimiz bu onurlu görevin sorumluluğunun bilinci ile hareket etmemiz gerektiği hepimizin malumudur.Bu sebeple her türlü ötekileşmeyi bırakarak ben demeden,biz diyerek derneğimize ve köyümüze sahip çıkarak çalışacağız.Bu bağlamda köyümüzde 18 yaşını almış köylülerimizin derneğimize ivedilikle üye olmalarını temenni ediyoruz dedi.