BİLAL HABEŞİ CAMİİ İBADETE AÇILDI

832

Üsküdar Belediyesi tarafından yenilenen Yavuztürk Mahallesi’ndeki Bilali Habeşi Cami Cuma namazı öncesinde dualar eşliğinde açıldı. 

Yavuztürk Mahallesi sakinlerine hizmet veren Bilali Habeşi Cami Üsküdar Belediyesi tarafından bakım ve onarıma aldı. Yapılan bakım ve onarım çalışmaları sonrasında yenilenen Bilali Habeşi Cami ibadete tekrar açıldı. Caminin açılış törenine Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız ile bölge sakinleri ve cami cemaati katıldı.

Açılış sonrasında konuşan Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız, “Böyle güzel bir mescidin yenilenmesi vesilesiyle birlikte sizlerle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk yaşıyoruz. Camilerimiz mescitlerimiz bizim medeniyetimizin aynalarıdır. Medeniyetimizin en kadim değerleri camilerimizde yaşar. Ecdadımız medeniyetimizin en muhteşem eserlerini camiler olarak inşa etmişlerdir. Bizler de millet olarak hep camiler etrafından birleşmiş kümeleşmiş cem olmuşuz. Bin yıldır İslam’ın sancaktarlığını yapan milletimiz için camilerin kıymeti çok farklı bir yerdedir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dualar eşliğinde Bilal Habeşi Cami ibadete açıldı. Açılış sonrasında vatandaşlara etli pilav, tatlı ve ayran ikram edildi.