Beykoz Kent Konseyinden Çocuklara Bayram Hediyesi

302

Beykoz Kent Konseyi ve Kızılay Avrasya Şubesi,  ilçedeki ihtiyaç sahibi 215 çocuğa bayramlık giysi sevinci yaşattı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ve Yürütme Kurulu üyeleri, Türk Kızılayı Avrasya Şube Başkanı Saadettin Çay ve Bahaaddin Özyazıcı İ.O.,  Şht. Adil Doğan İ.O., Zafer Sarıyer İ.O., İsmail Özseçkin  İlköğretim okulu öğrencileri ve öğretmenleri katılım sağladı.

Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu: “Çocuklarımızı Sevindirmenin Mutluluğu İçerisindeyiz” 

Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu: “Onbir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’imizi kardeşlik, paylaşma duyguları içinde hep birlikte yaşarken, çocuklarımızı da sevindirmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Ramazan bayramı yaklaşırken siz kıymetli çocuklarımıza bayramlık kıyafet hediye etmek istedik. Kabul etmeniz, bizleri çok mutlu edecektir. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyor, güzel bayramlar yaşamanızı yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duayla hepinizi Allah’a emanet ediyorum çocuklar” dedi.

Türk Kızılayı Avrasya Şubesi Saadettin Çay: “Ramazanın Bereketini Birlikte Yaşıyoruz”

Türk Kızılayı Avrasya Şubesi Başkanı Saadettin Çay, Türk Kızılayı’nın Dünya’nın dört bir yanına “Kırmızı Hilalli Şapkasıyla” ulaştığını ve tanındığını vurgulayarak: Türk Kızılayı Avrasya Şubemiz de diğer şubelerimiz gibi çok sayıda hizmet veriyor. 2016- 2017 Eğitim Öğretim Yılında 1500 üniversite öğrencisine burs olanağı sağladık. Ramazanın bereketini birlikte yaşamak için biz Kızılay olarak sadece Türkiye’de değil dünyanın pek çok yerinde insanlarla beraber olmaya, onlarla iftar yapmaya, çalışıyoruz. Şubemiz, hayırseverlerin katkılarıyla İdlip’te her gün 1100 kişiye iftar vermektedir. İstanbul’un farklı ilçe okullarında da çocuklarımıza karne hediyeleri verdik. Sizleri de şimdiden kutluyor, bayramınızı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.  

Etkinliğin devamında çocuklar tek tek bayramlık giysilerini alırken, Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu,  programa katkıda bulunan Türk Kızılayı Avrasya Şube Başkanı Saadettin Çay’a tüm çocuklar adına plaket takdimi yaptı.

Programın ardından tüm okul öğrenci ve öğretmenleri adına Bahaaddin Özyazıcı okul müdürü Özgür Tan, Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu’na okul öğrencilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.