BAŞKAN İMAMOĞLU, ÇEKMEKÖY’DEKİ İBB PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ…

118

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy’deki hizmet ve projeleri yerinde incelemek için Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez ile birlikte ilçe turu yaptı. Ziyarette bürokratları tarafından bilgilendirilen İmamoğlu, Nişantepe Çocuk Sanat Merkezi, Taşdelen kreş inşaatı ve Muhsin Yazıcıoğlu Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu.  İSKİ’nin Yaşam Vadisi ile yeni yeşil alanlar kazandırdığını belirten İmamoğlu, “Her ilçede her önemli konuya dokunan, değinen; altyapıdan üstyapıya, eğitimden sağlığa, kültür sanata şimdi geldiğimiz yeşil alana varıncaya kadar yoğun şantiyelerimiz var” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez ile birlikte ilçedeki hizmet noktalarını ve projeleri yerinde gözlemledi. Nişantepe Çocuk Sanat Merkezi ziyaretinde İmamoğlu ve Çerkez, mahalleli tarafından davullarla karşılandı. Yoğun ilgi altında gerçekleşen incelemede, bürokratları İmamoğlu’nu proje hakkında bilgilendirdi. İmamoğlu ardından Taşdelen Kreş inşaatını ve Muhsin Yazıcıoğlu Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu. Yaşam Vadisi ile ilgili bilgi alan ve alanı vatandaşlarla birlikte gezdi.

İHMAL EDİLMİŞ MAHALLEYE ÇOCUK SANAT MERKEZİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çekmeköy’deki bir kısım hizmetlerimizi yerinde kontrol ettik. İlk ziyaretimizi Nişantepe’de çok heyecanla ve özellikle mağdur olan bir mahallemiz vardı ve çok kapsayıcı başta çocuklar olmak üzere sanat eğitimi, kültür eğitimi alabilecekleri tasarımıyla da güçlü bir alanın bitimini gördük. İnşallah bu ay sonuna doğru da açılışını yapacağız. Orada eminim çocukların hayal kurduğu güzel şeyler onlarla buluşacak. Oldukça geniş 7 bin metre bir alan içerisinde güçlü sosyal alanları ve spor alanları olan bir merkezimizin bitişini hep beraber gördük” dedi.

YENİ KREŞİMİZ GELİYOR

Başkan İmamoğlu, “Yine Çekmeköy’ün farklı noktalarında hem bizim hem Orhan Başkan’ın yaptığı kreşlerimiz var. Bizim kreşlerimizden bir tanesini Taşdelen’de ziyaret ettik. Temeli atılmıştı, inşaatı da hızlı yürüyecek. İnşallah 2025’in ilk aylarında, ikinci eğitim döneminde 6 sınıflı 120 öğrencili kreşimizi orada açıyor olacağız. Kreş yatırımlarımız çok yoğun devam ediyor. İstanbul’umuzun her noktasında güçlü yuvamız İstanbul kreşleri bu şehre karakteri, gücü, yüksek çocuklar yetiştirecek. Bilimi, üretimi o yaşta eğitimin her adıyla alarak başlayacaklar. Kreşleri önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.