Avrupa Şampiyonası’nda Çifte Şampiyonluk

0
294

Gürcistan’da düzenlenen 2017Avrupa Wushu  Şampiyonası’da bayanlarda ülkemizi temsil eden kulübümüz sporcularından Kübra Akbulut ve Azra Yöndem Avrupa şampiyonu olup Altın Madalya’nın sahibi olurken, Kübra Aktaş ise gümüş Madalya’nın sahibi oldu.

12-21 Mayıs 2017 Tarihler arasında Gürcistan’ın Tiflis kentinde düzenlenen ve 28 ülkeden 1000 sporcunun mücadele ettiği  (Bay-Bayan) Wushu Kungfu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi 65 kg’da temsil eden kulübümüz sporcusu Kübra Akbulut ve 52 kg’da temsil eden Azra Yöndem Avrupa şampiyonu olma başarısı gösterdi. Ayrıca 56 Kg’da mücadele eden Kübra Aktaş ise Avrupa ikincisi olarak gümüş Madalya’nın sahibi oldu.

Sancaktepe Belediyespor Onursal Başkanı İsmail Erdem elde edilen başarının önemine dikkat çekerek ülkemizin sporda her geçen gün daha iyiye gittiğini belirtti. Erdem: “ Tiflis’te bütün sporcularımızın bayrağımızı ve milletimizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Sporcu kardeşlerimiz canı gönülden, yüreğiyle mücadele etti.

Sancaktepe’nin Altın Kızları Kübra Akbulut, Azra Yöndem ve Kübra Aktaş’ın başarıları bizleri mutlu ederken kulübümüzün de onur kaynağı olmuştur ” dedi.

Sancaktepe  Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Genç ise yaptığı açıklamada Gürcistan’ın başkenti Tifliste sona eren şampiyonada genç sporcuların elde ettiği başarının önemine dikkat çekerek: “ Wushu’da elde ettiğimiz başarıların bir yenisini daha elde etmek bizim için mutluluk verici. Turnuvada sporcu kardeşlerimizin elde ettiği şampiyonluklar ve ikincilik gelecekteki başarılarımızın da habercisidir. Başta sporcularımızı ve teknik heyeti tebrik ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here