ALİ TURHAN GÜVEN TAZELEDİ

905

Olağan Mali Kongresini gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet Sanayi Sitesi Kooperatifi üyeleri, Ali Turhan’ı yeniden başkan seçti.

Fatih Sultan Mehmet Sanayi Sitesi Kooperatifi Olağan Mali Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye; Ümraniye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdil ve kooperatif üyeleri katıldılar. Divan oluşturuldu ve kongreye geçildi. Maddeler görüşüldü ve karara bağlandı.

ALİ TURHAN: KOOPERATİFİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Kooperatif Başkanı Ali Turan, haksız eleştirilere sert tepki gösterdi. Kooperatif olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Turan: “Hiçbir zaman kanunsuz iş yapmadık.  Bu sanayi sitesini iyi konuma getirebilmek ve ayakta tutabilmek için hep birlikte sahip çıkmamız gerek. Aidatlar zamanında ödenmesi gerekiyor. Geçen sene 50-60 bin lira kira gelirimizi bu sene 100 bin liraya çıkardık. Ancak bu kiralar da gelmiyor. Bu kiralar gelsin ben de aidatları kaldıracağım. Ancak gelmiyor.” Diyerek sitemde bulundu.

ÖZDİL’DEN DESTEK

Kongre’yi takip eden Ümraniye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdil’den ise Fatih Sultan Mehmet Sanayi Sitesi Kooperatifi üyelerine destek geldi. Göreve geldikten sonra oda da bir değişiklik yaparak hizmete dayalı sisteme geçtiklerini belirten Özdil: “Fatih Sultan Mehmet Sanayi Sitesi üyesi arkadaşlarımız da, odamızın anlaşmalı kurum ve kampanyalarından faydalanabilir. Mali müşavir desteği, iş güvenlik uzmanı gibi bir çok alanda üyelerimize destek veriyoruz. Aidat ücretlerimizi indirdik. Çeşitli kampanyalarımız var. Seneye, sponsor hizmetiyle aidatları almayacağız. Biz size hizmet etmeye geldik. Üye olmasanız da gelebilirsiniz. Gelemeyen arkadaşlar varsa da haber verin biz gelelim.

 

Siteye giriş yolları ile çalışmalarımızı yaptık ve yapıyoruz. İlgili kurumlarla görüşmelerimizi yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Site içindeki hurda araçların kaldırılması ile ilgili uğraşlarımız sürüyor.

Sizlerden şunu istiyorum, manevi olarak bize destek verin. Biz size bütün kamu kurumlarla ilgili hizmetlerde emrinizdeyiz. Şikayetiniz kooperatifinizden bile olsa bize geliniz. Bundan sonra patron sizsiniz. Herkes düzgün çalışacak. Gücümüzün yettiğince sizlere her zaman destek olmaya ve hizmet vermeye hazırız.” dedi.

Yönetim Kurulu

Ali Turhan

Cengiz Yeşiltepe

Ahmet Uzun

Süleyman Aslan

Çetin Kesenkaş