AK PARTİ KADIKÖY İLÇE’DEN KIZILAY’A BAĞIŞ

588

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı, Arakan’a İnsani Yardım Kampanyası’nda toplanan nakdi yardımı Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım’a teslim etti.

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, ilçelerinde düzenledikleri Arakan’a İnsani Yardım Kampanyası’nda toplanan nakdi yardımı iletmek üzere Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım’ı ziyaret etti.  İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Koyunoğlu’nun da katıldığı ziyarette 76 bin 275 TL, İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım’a teslim edildi.

Şube Başkanı İlhami Yıldırım, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı aracılığıyla gönderilen yardım için teşekkür ederek şunları söyledi: “Dünyanın gözünü, kulağını kapadığı Arakan’daki vahşete, Türkiye sessiz kalamazdı. Her zaman olduğu gibi mazlum ve mağdurun bulunduğu yerde ilk belki de tek olarak Kızılay var.  Ülkemizin dört bir köşesinden, küçük büyük demeden yüzlerce insan çorbada tuzumuz olsun bize aracı olur musunuz diye kapımızı çalıyor. Bugün Kadıköylü’lerin Arakan’daki vahşetten kaçarken sefalete sürüklenen insanlar için topladıkları yardımları teslim alıyoruz; en kısa sürede de bu yardımı yerine ulaştıracağız. Ülkemizin gücünü ve vicdanını tüm dünyaya gösteren bu halk var oldukça bizler de din, dil, ırk ayrımı yapmadan ihtiyaç sahiplerine koşmaya devam edeceğiz. Bu kampanyada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum,” dedi.