AK Parti İl Başkanı Temurci: Herkesi buraya davet ediyoruz

523

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki törenle ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.   Temurci, “39 ilçemizde siyasi partilerimizi bütün TK’larımıza herkesi buraya davet ediyoruz”  dedi. Temurci, ” Siyasi görüşü ne olursa olsun 15 Temmuz bu milletin ortak değeridir. 19 Mayıs 1919’da bu millet neyi yaptıysa, aynı şeyi yaptı 15 Temmuz’da. ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen bir Mustafa Kemal var^” diye konuştu.


Hazırlıkların yapıldığı alanda konuşan Temurci, ” Yarın burada İstanbul’un 39 ilçesinden, bir dev buluşmaya dev yürüyüşlerle gelmiş olacaklar.  Saat 18:30 itibariyle Üsküdar’dan ringler yapacağız Beylerbeyi’ne. Beylerbeyi’nden buraya yürüyüş olacak. Çengelköy’de bir buluşma olacak, oredan buraya bir yürüme gerçekleştireceğiz. Kısıklı’dan şehitler köprümüze bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Altunizade köprüsünden de yine bir yürüyüş olacak”dedi.

SİYASİ PARTİLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ

Burası bizim için herhangi bir köprü değil diyen Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, ” Burada dev bir platform kuruluyor. O gece burada tankları, zırhlıları köprünün üzerinde görüp elinde bayrağıyla buraya koşan insanlar var. 39 ilçemizde siyasi partilerimizi bütün STK’larımıza herkesi buraya davet ediyoruz” diye konuştu.

15 Temmuz’u itibarsızlaştırmaya çalışanlara lanet okuduğunu söyleyen Temurci, ” Siyasi görüşü ne olursa olsun 15 Temmuz bu milletin ortak değeridir. 19 Mayıs 1919’da bu millet neyi yaptıysa, aynı şeyi yaptı 15 Temmuz’da. ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen bir Mustafa Kemal var. O gerçekten hareketle, bugün FETÖ’nün sözcülüğünü yapanlarla bir arada olanlarla, ideolojik anlamda mücadele etsek de CHP’ye gönül vermiş kardeşlerimi birbirinden kalın çizgilerle ayırmak istiyorum” diye konuştu.

TÖRENİN ARDINDAN İLÇELERDE DEMOKRASİ NÖBETLERİ

Temurci, köprüdeki programın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve şehit yakınlarının Şehitler Anıtı’nın açılışını gerçekleştireceğini ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ankara’ya uğurlayacaklarını söyledi. Temurci gece 01:00 sularında anma programının sona ereceğini, ardından da köprüdeki kalabalığın 39 ilçeye dağılarak Demokrasi nöbetlerine katılacaklarını açıkladı.

DHA